Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki

Poczuj w sobie moc. Znajdź siłę i odwagę, by zmieniać świat na lepsze! Zostań SUPERWOLONTARIUSZEM Szlachetnej Paczki!
Nasi wolontariusze to prawdziwi bohaterowie. Pomagają naprawdę potrzebującym. Zwyciężają beznadzieję. Przywracają wiarę w ludzką dobroć.

Po raz dziesiąty rusza akcja Szlachetna Paczka Stowarzyszenia WIOSNA z Krakowa, której celem jest przekazywanie mądrej pomocy: bezpośredniej, celowej i przygotowanej z myślą o konkretnym człowieku.

W 2009 roku SZLACHETNA PACZKA przekazała potrzebującym pomoc o łącznej wartości blisko 6,5 mln PLN, wyzwalając przy tym niezwykłe emocje i zalewając cały kraj falą dobroci. PACZKI trafiły do 8 tysięcy rodzin, a w pomoc zaangażowało się 5 tysięcy wolontariuszy i 112 tysięcy darczyńców.

Rok 2010 został ustanowiony Europejskim Rokiem Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym, dlatego też w tym roku chcemy dotrzeć z PACZKAMI do 10 tysięcy rodzin żyjących poniżej progu ubóstwa w całej Polsce!

- Ten cel uda nam się zrealizować, jesli do akcji włączą się odpowiedzialni, pełni chęci, ideałów i energii wolontariusze. Obejmiemy ich profesjonalnym szkoleniem i przygotujemy merytoryczne. Pragniemy, by program był przeprowadzony według najwyższych standardów i dotarł do najbardziej potrzebujących. - mówi Dominika Skrętna, Wojewódzki Koordynator Szlachetnej Paczki na Dolnym Śląsku

Szukamy ludzi:

wrażliwych na ludzkie nieszczęście
wytrwałych i odpowiedzialnych
gotowych poświęcić kilka godzin tygodniowo na zadania w ramach akcji
regularnie korzystających z Internetu

Co robią wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI?

docierają do rodzin w trudnej sytuacji materialnej, przeprowadzają wywiad środowiskowy i i pytają o najpilniejsze potrzeby
opiekują się wybranymi rodzinami (od 1 do 3) w czasie trwania akcji
są w stałym kontakcie z darczyńcami przygotowującymi dla nich PACZKĘ
dostarczają PACZKĘ rodzinie w czasie finału akcji.

Co możesz zyskać?

bezcenne doświadczenie i satysfakcję z pomocy naprawdę potrzebującym
wiedzę i umiejętności – jak mądrze pomagać, jak organizować akcje społeczne
możliwość własnego rozwoju poprzez szkolenia
kontakt z pełnymi entuzjazmu i energii do działania ludźmi w ramach ogólnopolskiej społeczności wolontariuszy WIOSNY

Czekamy na Ciebie do 30 października!

Zgłoś się już dziś wysyłając maila do Wojewódzkiego Koordynatora SZLACHETNEJ PACZKI: dolnoslaskie@wiosna.org.pl

W mailu zatytułowanym WOLONTARIUSZ podaj nazwę dzielnicy lub miejscowości, gdzie chciałbyś włączyć się w akcję.

I ty możesz być dla kogoś bohaterem!