Spotkanie informacyjne na temat projektu „Wortal Transferu Wiedzy”

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu w partnerstwie z Politechniką Wrocławską i Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu oraz Liderem Projektu – Wrocławską Radą Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, realizuje od dnia 1 października 2010 roku projekt „Wortal Transferu Wiedzy”, którego kluczowym celem jest podniesienie potencjału regionu dolnośląskiego w zakresie innowacji poprzez wzmacnianie współpracy między sektorem badawczo-rozwojowym a gospodarką. Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie internetowej Sekcji Projektów Europejskich Biura Nauki i Współpracy z Gospodarką dostępnej w następującym odnośniku:

Spotkanie informacyjne dotyczące promocji projektu „Wortal Transferu Wiedzy” odbędzie się w dniu 3 grudnia 2010 roku w sali 1P w godzinach 10.00 – 13.00 i skierowane jest do wszystkich Pracowników Naukowo-Dydaktycznych oraz Doktorantów naszego Uniwersytetu. Zapraszam Wszystkich Pracowników Uczelni do uczestnictwa w tym spotkaniu, którego szczegółowy program zamieszczono niżej.

Uprzejmie proszę o wcześniejsze zgłoszenie swojego uczestnictwa poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Wzór formularza zgłoszeniowego zawarto w załączeniu. Formularz ten po wypełnieniu przekazywać można osobiście w formie pisemnej lub wysyłać w formie elektronicznej do osoby pełniącej w projekcie z ramienia Uczelni obowiązki Koordynatora ds. Transferu Wiedzy z ramienia Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu:

Michał Organa
Biuro Nauki i Współpracy z Gospodarką
Sekcja Projektów Europejskich
pokój nr 5 w budynku O
tel. kontaktowy: (71) 36-80-778
e-mail: michal.organa@ue.wroc.pl
e-mail: koordynator.ue@innowacyjnyregion.pl

Program spotkania informacyjnego w ramach projektu „Wortal Transferu Wiedzy”:

10:00 – 10:30 Rejestracja uczestników spotkania
10:20 – 10:30 Powitanie uczestników spotkania
prof. dr hab. inż. Maria Wanda Kopertyńska – Dyrektor Biura Nauki i Współpracy z Gospodarką Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
10:30 – 10:40 Wprowadzenie do problematyki projektu „Wortal Transferu Wiedzy”
dr hab. inż. Czesław Szczegielniak – Prezes WR FSNT NOT, Kierownik Projektu
10:40 – 11:20 Omówienie celów projektu, grup docelowych oraz komponentów Wortalu:
1) Baza innowacyjnych rozwiązań i usług
2) Baza specjalistów i ekspertów
3) Baza potrzeb przedsiębiorców
4) Baza wiedzy związana z ochroną własności
intelektualnej
5) Strefa wewnętrzna Wortalu
dr inż. Magdalena Gawron – Specjalista ds. Monitoringu i Ewaluacji
dr inż. Przemysław Tymków – Informatyk ds. Obsługi Technicznej Wortalu
 11:20 – 11:30 Przerwa kawowa
 11:30 – 12:00 Udział kadry naukowo-dydaktycznej w projekcie – przedstawienie korzyści płynących z obecności w Wortalu Transferu Wiedzy
mgr Michał Organa – Koordynator ds. Transferu Wiedzy z ramienia uczelni
mgr Monika Jarco – Broker Innowacji
 12:00 – 12:20 Zarządzanie innowacjami na styku nauki i biznesu mgr inż. Daniel Kiestra – Broker Innowacji
 12:20 – 12:40 Dyskusja
 12:40 – 13:15 Lunch
Uprzejmie zapraszam i zachęcam do udziału w tym spotkaniu.

Prof. M.Wanda Kopertyńska
Dyrektor Biura Nauki i Współpracy z Gospodarką