Konkurs "Dziewczyny przyszłości. Śladami Marii Skłodowskiej-Curie”.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wspiera i angażuje się w rozmaite inicjatywy pozwalające na budowanie skutecznych zachęt i mechanizmów wsparcia dla pań podejmujących karierę naukową. Mając na celu pomoc uzdolnionym studentkom kierunków ścisłych, przyrodniczych, technicznych i medycznych w rozwoju ich naukowych pasji i talentów, wspólnie z redakcją magazynu ELLE ogłosiliśmy w 2011 roku drugą już edycję konkursu „Dziewczyny Przyszłości. Śladami Marii Skłodowskiej-Curie”.

Inicjatywa adresowana jest do młodych kobiet, które na etapie studiów prowadzą własne badania lub uczestniczą w projektach badawczych.  Wierząc, że wsparcie potencjału i zapału wybitnych studentek jest zarówno zachętą do twórczego działania dla nich samych, jak i inwestycją w rozwój polskiej nauki, zwracam się z prośbą o rozpowszechnienie informacji o Konkursie w środowisku Państwa uczelni.

Zainteresowane studentki mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 15 marca 2011 r. Kapituła Konkursowa, której przewodniczy znakomita biotechnolog prof. Marianna Turkiewicz, oceni m.in. oryginalność prac, nowatorską metodologię i możliwość zastosowania wyników badań w praktyce. Laureatka konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 15 tys. złotych, natomiast autorki dziesięciu najlepszych prac będą miały możliwość uczestniczenia w wybranej zagranicznej konferencji naukowej. Szczegóły dotyczące konkursu oraz formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie www.nauka.gov.pl  .