Konkursy Moneta Platina, Moneta Aurea

Rozpoczęła się rejestracja do kolejnych edycji konkursów Moneta Platina i Moneta Aurea. Ich adresatem są studenci oraz absolwenci zainteresowani audytem, rachunkowością i szeroko pojętą tematyką podatkową. Obecnie są to największe i najbardziej rozpoznawalne konkursy skierowane do studentów, sprawdzające i promujące wiedzę z dziedziny rachunkowości, sprawozdawczości finansowej oraz podatków. Jednym z organizatorów obu konkursów jest firma doradcza Deloitte.

Zasady konkursu Moneta Aurea uległy zmianie w porównaniu do obowiązujących w poprzednich latach. Tegoroczna edycja zakłada przygotowanie pracy pisemnej dotyczącej szeroko pojętej tematyki podatkowej. Autorzy mogą przesyłać swoje eseje, prace licencjackie czy też fragmenty prac magisterskich. Forma wypowiedzi jest dowolna – jej wyboru dokonuje uczestnik. Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się na stronie  http://www.moneta.interia.pl   do dnia 20 kwietnia br. i przesłać swoją pracę. 5 najlepszych autorów zostanie zaproszonych w maju 2011 r. na finał do Warszawy i podczas uroczystej gali, będzie odpowiadać na pytania związane ze swoimi pracami. Po zakończeniu prezentacji, Jury składające się z profesorów prawa, wybierze laureatów VII edycji konkursu.