Wrocławscy studenci będą świętować otwarcie nowego biura AIP!

Już w najbliższy czwartek, 24 marca w klubie „Intymność” studenci wrocławskich uczelni wyższych będą świętować otwarcie nowego biura Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, miejsca, w którym już od 2005 roku młode osoby mogą, przy minimalnym ryzyku i kosztach, realizować swoje biznesowe marzenia.

Podczas imprezy kadra AIP oraz młodzi – przedsiębiorczy studenci, którzy już prowadzą swoje firmy, w luźnej atmosferze podzielą się swoimi doświadczeniami i będą zachęcać do zakładania swojego biznesu. Wśród uczestników imprezy zostaną rozlosowane bezpłatne pakiety usług AIP.

- Poza dobrą zabawą, głównym celem imprezy jest zachęcenie studentów do podejmowania ryzyka i próbowania swoich sił w biznesie – wyjaśnia Łukasz Lergetporer, dyrektor AIP Wrocław. Przez całą noc będziemy promować idee zakładania własnych firm przez młodych ludzi bo ponad 100 przedsięwzięć biznesowych, które obecnie działa w AIP Wrocław to dobry przykład na to, że studenci mają dobre pomysły i dużo energii do ich realizacji – dodaje.

Dzięki nowym, profesjonalnie wyposażonym pomieszczeniom, które czekają na studentów w biurze przy Uniwersytecie Ekonomicznym, młodzi wrocławianie dostaną jeszcze więcej możliwości do realizowania swoich zawodowych pasji. Bo nowe biuro AIP to m.in. w pełni wyposażone stanowiska pracy w postaci kapsuł, sprzęt komputerowy, stacja graficzna czy sala konferencyjna.

Inkubatory odciążają młodego przedsiębiorcę od spraw administracyjno - formalnych, zapewniają innowacyjne usługi dla biznesu, dostęp do nowoczesnych biur i sprzętu multimedialnego oraz pakiet szkoleń i warsztatów, niezbędnych przy stawianiu pierwszych kroków w biznesie.

Dotychczas we wrocławskim AIP (biuro przy UE i Wyższej Szkole Bankowej) z powodzeniem funkcjonowało ponad 300 przedsięwzięć biznesowych, prowadzonych przez młodych ludzi, głównie studentów i absolwentów uczelni wyższych.

Czwartkowa impreza poprzedzi uroczyste otwarcie nowego biura AIP, które w obecności władz uczelni, miasta i wrocławskich przedsiębiorców odbędzie się 29 marca.

W ramach inauguracji każda osoba do 30. roku życia, która do 15 kwietnia zdecyduje się na otwarcie biznesu z AIP, w pierwszym miesiącu działalności otrzyma pakiet innowacyjnych usług bezpłatnie.

Kontakt:

e-mail: marta.kajrowicz@inkubatory.pl