Wybrany do Rady Młodych Naukowców

Dr Andrzej Raszkowski z Wydziału Gospodarki Regionalnej i Turystyki w Jeleniej Górze został wybrany do Rady Młodych Naukowców II kadencji. RMN jest organem pomocniczym ministra NiSW. Jej głównym zadaniem jest wspieranie rozwoju karier młodych naukowców.

– Gratuluję wszystkim Państwu wyboru na członków Rady. To zaszczyt móc rozpocząć współpracę z młodymi ludźmi, którzy wyróżniają się niekwestionowanymi dokonaniami naukowymi. Cieszę się, że to właśnie Państwo będziecie wspomagać ministra w tym, aby ze szczególną troską pochylał się nad problemami młodych polskich naukowców – powiedziała prof. Barbara Kudrycka, rozpoczynając pierwsze posiedzenie Rady.

Odwołując się do zadań Rady Młodych Naukowców, prof. Kudrycka zachęcała nowych członków gremium, aby aktywnie włączali się w proces wdrażania zmian na uczelniach, nie bali się mówić o nieprawidłowościach, współpracowali z resortem nad opracowywaniem aktów wykonawczych czy też sami proponowali zmiany w istniejących już zarządzeniach, jeśli tylko będą one hamowały rozwój karier młodych naukowców. – Moją intencją jest, abyście rozumieli swoją misję i byli lobbystami wszystkich młodych polskich uczonych – podkreśliła minister.