Debata Oksfordzka „Czy należy zlikwidować zniżki komunikacyjne dla studentów?”

Koło Naukowe Makroekonomii Profit zaprasza wszystkich zainteresowanych na Debatę Oksfordzką „Czy należy zlikwidować zniżki komunikacyjne dla studentów?” która odbędzie się 14 kwietnia o godzinie 13.15 w sali P1.
Członkowie Koła Naukowego Profit zmierzą się w niej z przedstawicielami Koła Naukowego Gospodarki i Administracji Publicznej z UE w Krakowie.
Jest to pierwsze takie międzyuczelniane wydarzenie na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.
Debata Oksfordzka to starcie intelektualne, w którym naprzeciw siebie, wyposażone w oręż zdolności oratorskich, stają dwie drużyny. Debatę rozpoczynają krótkie wystąpienia drużyn przedstawiające własne stanowisko. Potem następuje wymiana argumentów. Kluczowym elementem debaty jest seria pytań publiczności.
W celu wyłonienia zwycięzcy przeprowadza się badanie opinii publicznej przed debatą oraz bezpośrednio po niej. Wygrywa opcja, która przekonała większą liczbę osób. Nie jest istotna bezwzględna większość głosów, ale różnica w opinii przed i po debacie.
To Ty zdecydujesz, kto zwyciężył w debacie!

Więcej informacji można znaleźć na stronie knprofit.ue.wroc.pl