Przystąpiliśmy do międzynarodowej współpracy z grupą finansową Santander

23 grudnia 2011 r. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu i Bank Zachodni WBK SA podpisali ramową Umowę o współpracy w ramach międzynarodowej sieci akademicko-biznesowej Global Division Santander Universidades.

Przedmiotem Umowy jest współpraca w zakresie realizacji inicjatyw, programów, projektów lub usług o charakterze akademickim, technologicznym i naukowym wspierających m.in. przedsiębiorczość i transfer technologii.
Celem współpracy obu stron jest także zwiększenie dostępności i jakości usług m.in. naukowych, kulturalnych i sportowych kierowanych do społeczności akademickiej oraz promowanie usług finansowych dla studentów i pracowników naszej uczelni.
Zakres współpracy obejmuje: realizację projektów mających na celu podniesienie jakości edukacji, wspieranie działalności badawczej, realizacje projektów oraz publikacje ich wyników, usprawnienie zarządzania instytucjonalnego ośrodkami akademickimi, zwiększenie dostępności programów szkoleniowych, promowanie wymiany międzynarodowej, popularyzację programów współpracy.
Uniwersytet Ekonomiczny zobowiązał się do uczestniczenia oraz do inicjowania własnych lub wspólnych z uczelniami należącymi do globalnej sieci „Santander Universidades” projektów badawczych, staży, wymian studentów, doktorantów i pracowników Uczelni.
W imieniu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu Umowę ramową o współpracy podpisał JM Rektor prof. Bogusław Fiedor, Bank Zachodni WBK SA reprezentował Prezes Zarządu Banku Mateusz Morawiecki.

Bank Zachodni WBK należy do globalnej grupy finansowej Santander i w ramach Globalnej Dywizji „Santander Universidades” współpracuje z uczelniami. Utworzony w 1996 r., program współpracy z uczelniami Global Division Santander Universidades to unikatowy na świecie sojusz między środowiskami akademickimi i biznesowymi. Santander Universidades uważa, że inwestycje w szkolnictwie wyższym są najbardziej bezpośrednim i skutecznym sposobem inwestowania w rozwój krajów. Jest obecny w 20 krajach, zrzesza ponad 930 uniwersytetów na świecie.