Sukces studentów w konkursie CFA Institute

Duży sukces w kolejnej krajowej edycji prestiżowego światowego konkursu CFA Institute Research Challenge odnieśli nasi studenci. Pierwsze miejsce, wyprzedzając zespoły z innych uczelni i wydziałów ekonomicznych zajął zespół studentów Master Studies in Finance Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów w składzie: Joanna Wieleba, Małgorzata Żelazko, Piotr Ludwiczak, Michał Skuza, Kamil Moczulski. Opiekunem zespołu jest doktor Tomasz Słoński, a mentorem magister Grzegorz Jajuga.

Konkurs polegał na przygotowaniu i prezentacji kompleksowego raportu o spółce publicznej na potrzeby decyzji inwestycyjnej (w tym roku była to spółka Lubelski Węgiel Bogdanka). Raport i prezentacja były oceniane przez jurorów, profesjonalistów zatrudnionych przez instytucje rynku finansowego.

Nasz zespół zakwalifikował się do finału regionalnego, który odbędzie się w połowie marca w Londynie, gdzie czeka go rywalizacja z zespołami z ponad dwudziestu krajów z regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.