I Wydziałowa Konferencja Dydaktyczna

I  Wydziałowa  Konferencja  Dydaktyczna  „Kształtowanie  Krajowych  Ram  Kwalifikacji na  Wydziale  Nauk  Ekonomicznych” odbyła  się  9  lutego  2012 r.
Na spotkanie licznie przybyli pracownicy Wydziału NE, debacie przysłuchiwali się także przedstawiciele Wydziału ZIiF.

Dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych prof. Andrzej Graczyk dokonał podsumowania akcji rekrutacyjnych i przedstawił do dyskusji zaobserwowane tendencje.
Pełnomocnik Rektora ds. Zapewnienia Jakości Kształcenia prof. zw. dr hab. Krystyna Mazurek-Łopacińska mówiła o etapach prac nad Krajowymi Ramami Kwalifikacji.
Opiekunowie 4 kierunków realizowanych na Wydziale przedstawili swoje projekty programów studiów uwzględniające wymogi  Polskich Ram Kwalifikacji; o pracach modyfikacyjnych na kierunku „ekonomia” mówiła prof. Bożena Borkowska, na kierunku „finanse i rachunkowość” – prof. Marek Łyszczak, na kierunku „międzynarodowe stosunki gospodarcze” – prof. Małgorzata Domiter, a kierunku  „zarządzanie” prof. Czesław Zając.
Dr inż. Dorota Kwiatkowska-Ciotucha, kierownik SOPR przedstawiła podsumowanie badań prowadzonych w ramach projektów rozwojowych UE Kuźnia Kadr 3 i Kuźnia Kadr 4 na temat przygotowania studentów i absolwentów do wejścia na rynek pracy – w opinii pracodawców.
Dyskusję moderowała prodziekan ds. dydaktyki i studiów stacjonarnych – prof. Bogusława Drelich-Skulska