Zmarła Profesor Zofia Talik

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że zmarła prof. dr hab. inż. Zofia Talik z domu Adamek.
(27 listopada 1922 – 3 marca 2012)

Z naszą uczelnią
związana  była naukowo i dydaktycznie  od 1961 roku.
Była cenionym pracownikiem naukowym w Katedrze Chemii Organicznej,
specjalistą chemii związków heterocyklicznych,
wykładowcą na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym.

Profesor Zofia Talik przez kilkadziesiąt lat pełniła rolę redaktora naukowego Zeszytów Naukowych – Technologia, była przewodniczącą Komisji Egzaminów Doktorskich w Instytucie Technologii Przemysłu Chemicznego i Spożywczego, a także (w latach 1974-1988) zastępcą Dyrektora Instytutu Technologii Przemysłu Chemicznego i Spożywczego.

W Osobie Pani Profesor utraciliśmy Człowieka szlachetnego serca, cieszącego się powszechnym szacunkiem.

Rodzinie i Najbliższym Pani Profesor wyrazy głębokiego współczucia i żalu składają

Rektor i Senat
Dziekan Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego, pracownicy Katedry Chemii Bioorganicznej
oraz cała społeczność akademicka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu