InnoExpo Startup Day

InnoExpo Startup Day czyli jak wykorzystać własną kreatywność, nawiązać wartościowe kontakty i przekuć pomysł na sukces.

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Wrocławskiego serdecznie poleca uczestnictwo w międzynarodowej Konferencji o nazwie „InnoExpo Startup Day”, organizowanej przez Instytut Nauk Ekonomicznych i Społecznych, Fundację Kauffmana, Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz Wrocławskie Centrum Badań EIT+ przy honorowym patronacie Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego prof. dr hab. Marka Bojarskiego. Wydarzenie będzie miało miejsce 25 maja 2012 r. we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia.
Organizatorzy Konferencji, integrując ze sobą dziedziny takie jak biznes, nauka oraz finanse, wprowadzą Państwa w tematykę skutecznego rozwijania innowacyjnych technologii i pomysłów oraz ich finansowania przy wsparciu funduszy wysokiego ryzyka. Wydarzenie uświetnią prelekcje doświadczonych inwestorów i biznesmenów, wysokiej klasy ekspertów i przedstawicieli rynku kapitałowego z kraju i zagranicy. Podczas Konferencji zostaną naświetlone kwestie funkcjonowania funduszy seed i venture capital oraz pozyskiwania kapitału wysokiego ryzyka. Gościem specjalnym Konferencji będzie szef Norweskiej Sieci Aniołów Biznesu - VikingAngels.com - Odd Noe.
Konferencja otworzy prestiżowe wydarzenie o międzynarodowym charakterze - „Startup Weekend” organizowane w dniach 26-27 maja przez Fundację Kauffmana. Konferencja jest niepowtarzalną okazją, szczególnie dla młodych ludzi, do przedstawienia innowacyjnych pomysłów, skonsultowania ich ze specjalistami i zintegrowania się w ramach zespołu celem ich realizacji. Burza mózgów odbywać się będzie przy wsparciu światowej sławy liderów sfery biznesu, którzy podzielą się z młodymi pomysłodawcami swoim doświadczeniem.
Podczas InnoExpo Startup Day zostaną przedstawione możliwości finansowania i pozyskiwania wsparcia biznesowego dla innowacyjnych przedsiębiorstw typu seed i startup. Prelegentami będą twórcy znanych dolnośląskich startupów oraz specjaliści w zakresie finansowania biznesu. Do uczestnictwa w Konferencji zapraszamy środowisko akademickie – studentów, absolwentów, pracowników akademickich, a w szczególności naukowców dolnośląskich uczelni wyższych, zainteresowanych współpracą z biznesem oraz komercjalizacją wyników badań naukowych oraz swojej wiedzy eksperckiej.
Udział w Konferencji jest bezpłatny. Więcej informacji znajduje się na stronie www.psab.pl
Serdecznie zapraszamy!