Nasze studentki najlepsze

Poznaliśmy już zwycięską drużynę polskiego finału konkursu Global Business Challenge. Wygrał zespół Business Warriors z Uniwersytetu Ekonomicznego w składzie Marta Machlańska, Zofia Siarkiewicz, Aneta Suterska i Joanna Szumska, studentki programu Bachelor Studies in Finance. Po raz pierwszy w historii konkursu, drużyna z Polski weźmie udział w światowym finale konkursu, który odbędzie się w lipcu na Sri Lance.

Wśród czterech finalistów polskiego finału znalazły się drużyny z Uniwersytetów Ekonomicznych w Krakowie i we Wrocławiu, Szkoły Głównej Handlowej oraz Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu. Rywalizacja w ostatnim etapie była zacięta. Drużyny musiały wykazać się kreatywnością, umiejętnością strategicznego i analitycznego myślenia. W krajowym finale zespoły miały za zadanie przygotować prezentację drużyny w formie krótkiego filmu oraz zaprezentować rozwiązanie konkursowego problemu przed jury złożonym z przedstawicieli czołowych firm w Polsce oraz wziąć udział w sesji Q&A z członkami jury. Poza awansem do światowego finału konkursu, zwycięzcy mogą odbyć płatne praktyki w firmie Unilever, natomiast najlepszy prezenter zostanie zaproszony na staż w firmie Infosys. – Pierwsza edycja konkursu GBC w Polsce cieszyła się ogromnym zainteresowaniem studentów. Jestem pozytywnie zaskoczony wiedzą, przygotowaniem merytorycznym, kreatywnością, jaką wykazali się uczestnicy, tym bardziej że zadanie konkursowe nie należało do najłatwiejszych, a dodatkowym utrudnieniem była konieczność zaprezentowania rozwiązania konkursowego w języku angielskim. Zwycięskiej drużynie z Wrocławia serdecznie gratuluję i życzę powtórzenia sukcesu w globalnym finale w Colombo. Jestem przekonany, że polscy finaliści dadzą z siebie wszystko i pokażą jaki potencjał drzemie w przyszłych polskich liderach biznesu – komentuje Jakub Bejnarowicz, Country Manager CIMA Polska. Wszyscy uczestnicy finału otrzymali także atrakcyjne nagrody rzeczowe – iPady, aparaty fotograficzne, iPody, certyfikaty oraz pamiątkowe statuetki.