Inauguracja roku akademickiego 2012/2013

3 października odbyła się uroczystość 66. inauguracji roku akademickiego.
Przemówienie inauguracyjne wygłosił JM Rektor prof. Andrzej Gospodarowicz. Następnie prorektor ds. Współpracy z Zagranicą prof. Bogusław Fiedor przedstawił sprawozdanie podsumowujące miniony rok akademicki.
Podczas uroczystości uhonorowano prof. Witolda Jurka medalem Zasłużony dla Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (zdjęcie nr 7) oraz prof. Jana Sadlaka nagrodą Kryształowy Alumnus (zdjęcie nr 8).
Aktu honorowej immatrykulacji dokonali JM Rektor prof. Andrzej Gospodarowicz i prorektor ds. Dydaktyki, prof. Edmund Cibis. Odbyła się także uroczystość wręczenia Medali Komisji Edukacji Narodowej. Odznaczenia wręczała Beata Pawłowicz, Dolnośląska Kurator Oświaty, uhonorowani zostali: prof. dr hab. Małgorzata Gableta,  prof. dr hab. Walenty Ostasiewicz i dr Mariusz Kotarba.
Uroczystość zwieńczył prof. Witold Jurek wykładem inauguracyjnym na temat: „Akademickie szkolnictwo ekonomiczne w Polsce: stan obecny i perspektywy”.

Uroczystość inauguracji roku akademickiego 2012/2013 poprzedziło otwarcie nowego budynku – Centrum Kształcenia Ustawicznego. Oprócz kierownictwa uczelni w uroczystym przecięciu wstęgi otwierającej obiekt wzięli udział współtwórcy inwestycyjni: Piotr Wesołowski, dyrektor Oddziału Budownictwa Ogólnego SKANSKA SA we Wrocławiu i Piotr Renke, projektant tego okazałego budynku.
W nowych wnętrzach CKU Archiwum Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu przygotowało ekspozycję historyczną Powróćmy jak za dawnych lat w zaczarowany studiów świat ...,  która towarzyszyła Zjazdowi Absolwentów z okazji 65-lecia Uczelni.  Zapraszamy do obejrzenia wystawy prezentowanej w CKU.