Spotkanie w sprawie Programu Wsparcia Partnerstwa Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz Sektora Aktywności Gospodarczej „Mozart”,

Szanowni Państwo,

w nawiązaniu do maila z 28 września (treść maila - poniżej) dotyczącego Miejskiego Programu Wsparcia Partnerstwa Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz Sektora Aktywności Gospodarczej „Mozart” pragnę poinformować, iż w celu wsparcia procesu budowania partnerstw wysokiej jakości i tworzenia warunków do nawiązania efektywnych relacji pomiędzy naukowcami i przedsiębiorcami, w najbliższym czasie zorganizowane zostaną na wrocławskich uczelniach spotkania informacyjne dotyczące programu.

Harmonogram spotkań:

· 19 października 2012 r., Uniwersytet Ekonomiczny, godz. 11.00 – 13.00, s. 103, Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego, ul. Kamienna 43-59, s. 103

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

WIĘCEJ INFORMACJI O PROGRAMIE: www.wca.wroc.pl (zakładka „Mozart”).

OSOBY KONTAKTOWE (Biuro Współpracy z Uczelniami Wyższymi/ Wrocławskie Centrum Akademickie):

Anna Gil: 71 770 20 05, anna.gil@um.wroc.pl;
Alicja Kocik: 71 770 20 00, alicja.kocik@um.wroc.pl.

Jednocześnie zwracam się z uprzejmą prośbą o przekazanie powyższych informacji pracownikom Państwa uczelni, a także o umieszczenie ich na uczelnianej stronie internetowej bądź w newsletterze.

Z poważaniem,

Alicja Kocik

Szanowni Państwo,

w nawiązaniu do informacji na temat uruchomienia Programu Wsparcia Partnerstwa Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz Sektora Aktywności Gospodarczej „Mozart”,

odpowiadając na postulaty przedsiębiorców przygotowujących się do uruchomienia partnerstw naukowo-biznesowych w ramach programu, pragnę poinformować

o wydłużeniu terminu
składania formularzy zgłoszeniowych
do 19 listopada 2012 r.

Dokumenty konkursowe należy składać w Biurze Współpracy z Uczelniami Wyższymi/ Wrocławskim Centrum Akademickim, 50-101 Wrocław, Rynek 13 (II piętro).

***

Dodatkowo, w celu wsparcia procesu budowania partnerstw wysokiej jakości i tworzenia warunków do nawiązania efektywnych relacji pomiędzy naukowcami i przedsiębiorcami w najbliższym czasie zorganizowane zostaną na uczelniach spotkania informacyjne dotyczące programu.

O szczegółach będziemy Państwa informować, wiadomości będą Państwo mogli znaleźć również na stronie internetowej Wrocławskiego Centrum Akademickiego -
www.wca.wroc.pl.

Przypominamy:

Celem programu „Mozart” – opierającego się na stażach pracowników naukowych w przedsiębiorstwach - jest wspieranie partnerstw pomiędzy naukowcami a przedsiębiorcami, których efektem, poprzez działania innowacyjne, a dalej, tworzenie nowych produktów i usług oraz rozwój przedsiębiorstw, będzie aktywizacja lokalnego rynku pracy, czyli jako cel ostateczny - tworzenie nowych miejsc pracy dla wrocławian.

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej Wrocławia zostanie przeprowadzony konkurs, w ramach którego zostaną wyłonione najlepsze partnerstwa utworzone przez naukowców oraz firmy. O dofinansowanie mogą ubiegać się firmy zatrudniające we Wrocławiu pracowników wraz z naukowcami zatrudnionymi na uczelni bądź w jednostkach naukowych.

Miasto Wrocław dofinansuje 30 partnerstw, w ramach których podstawowy okres trwania stażu to 12 miesięcy. Dofinansowane zostaną te partnerstwa, które zaproponują staże w najpełniejszy sposób spełniające założenia programu oraz zostaną przeprowadzone w wymiarze czasu pracy: co najmniej 32 godziny miesięcznie przez 12 miesięcy. Kwota dofinansowania ze strony budżetu Miasta wyniesie 3 000 zł brutto na miesiąc tj. wynagrodzenie stażysty za 32 godziny pracy.

Więcej szczegółowych informacji na temat programu, harmonogram działań oraz dokumenty konkursowe znajdują się na stronie internetowej Wrocławskiego Centrum Akademickiego - www.wca.wroc.pl.