Wizyta przedstawicieli Uniwersytetu w Kazaniu

W dniach 16-19 października nasza uczelnia gości przedstawicieli z Kazańskiego Federalnego Uniwersytetu – Kazan (Volga Region) Federal University. Z wizytą przybyli JM Rektor uczelni – prof. Ilshat Gafurov, prof. Marat Safiullin – prorektor ds. rozwoju strategicznego i ekonomicznego, prof. Shamil Valitov – dyrektor Instytutu Ekonomii i Finansów, prof. Venera Vagizowa  – kierownik Katedry Bankowości i prof. Marina Lebedeva z Katedry Bankowości.
Czas pobytu gości wypełniony jest spotkaniami z kierownictwem uczelni i wydziałów oraz z pracownikami naszej uczelni, zainteresowanymi podjęciem współpracy naukowo-badawczej i wydawniczej z Kazańskim Uniwersytetem.
Ważnym punktem wizyty była uroczystość podpisania umowy o współpracy między uniwersytetami, którą w dwóch wersjach językowych (rosyjskiej i polskiej) podpisali rektorzy uczelni: prof. Ilshat Gafurov i prof. Andrzej Gospodarowicz.
Wizytujący nas profesorowie zwiedzili Bibliotekę Główną.
W godzinach popołudniowych przedstawiciele Kazańskiego Federalnego Uniwersytetu odbyli spotkanie w Zachodniej Izbie Gospodarczej z Markiem Pasztetnikiem, prezesem Zarządu ZIG i Januszem Rybakiem, wiceprezesem ZIG. Uczestnikiem spotkaniai był również rektor Uniwersytetu Ekonomicznego prof. Andrzej Gospodarowicz.   strona ZIG
W czwartkowym programie wizyty jest spotkanie w Jeleniej Górze z władzami Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki oraz  spotkanie z biznesmenami.
Relacja z wizyty na Wydziale EZiT w Jeleniej Górze.