"Życzliwy regał"

Wrocław, jak wszyscy wiemy, uznawany jest za miasto spotkań, tym razem Wrocławianie oraz turyści zachęcani są do spotkania z książką.

Kilku młodych pasjonatów czytania współpracujących ze Stowarzyszeniem Promocji Pozytywnego Myślenia www.Pozytywne.com   (twórcami i organizatorami Dnia Życzliwości) postanowiło stworzyć miejsce we Wrocławiu, w którym każdy mieszkaniec oraz turysta odwiedzający Wrocław będzie mógł znaleźć i przeczytać interesującą książkę.

Książki będą dostępne cały czas na specjalnym “Życzliwym Regale”, który stanie na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Organizatorzy zachęcają do odwiedzenia regału wszystkich mieszkańców oraz turystów. Każdy może wybrać książkę, która go zainteresowała i zabrać ją do domu. Twórcy projektu cały czas prowadzą zbiórkę nowych książek, a dodatkowo zwracają się z prośbą do czytelników o odnoszenie tych już przeczytanych.

Uroczyste otwarcie “Życzliwego Regału” zaplanowane jest na 21 listopada, który we Wrocławiu znany jest jako Dzień Życzliwości. Organizatorzy zapraszają o godzinie 11 na Kampus Uniwersytetu Ekonomicznego, gdzie pojawią się specjalni goście. Szczególne podziękowania należą się firmie Hewlett-Packard, która jest sponsorem pierwszego regału oraz władzom Uniwersytetu Ekonomicznego.