Konkurs na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce

Już po raz trzeci Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" - działając w ramach prowadzonego wspólnie z KRASP programu "Study in Poland" - ogłasza konkurs INTERSTUDENT 2012 na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce. Trzech głównych laureatów konkursu, reprezentujących studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie poznamy 17 stycznia 2013 roku w Warszawie podczas uroczystej Gali Konkursowej towarzyszącej ogólnopolskiej konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2013". Patronat honorowy nad konkursem objął prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

W polskich uczelniach studiuje ponad 24 tysiące osób z zagranicy. To właśnie do nich kierowany jest konkurs. Mogą do niego przystąpić studenci zagraniczni studiujący w polskich uczelniach na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich (w uczelniach publicznych i niepublicznych; na studiach w języku polskim i języku obcym), których działalność wzbogaca lokalne środowisko akademickie i buduje pomosty między kulturami. Wyłonieni zostaną zagraniczni "liderzy uczelni", którzy przyczyniają się do integracji studentów polskich i zagranicznych. Warunkiem uczestniczenia w konkursie jest aktywność w środowisku studenckim - kulturalna, społeczna, ekologiczna, sportowa, działania na rzecz wielokulturowości - oraz dobre wyniki w nauce.

Kandydatów należy zgłaszać do 29 grudnia 2012 r. wypełniając Ankietę i wysyłając ją na adres: a.wdowinska@perspektywy.pl Najlepszych z najlepszych wybierze Kapituła składająca się z organizatorów i partnerów Konkursu, w tym reprezentantów KRASP, Parlamentu Studentów RP, Krajowej Reprezentacji Doktorantów, Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy", a także przedstawicieli ambasad i fundatorów nagród. Ankiety mogą przesyłać: rektorzy lub prorektorzy ds. międzynarodowych lub studenckich, dziekani lub prodziekani, uczelniane biura współpracy międzynarodowej, samorządy studentów i kierownictwa innych organizacji studenckich. Kandydatów do konkursu mogą również zgłosić koleżanki i koledzy ze studiów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału!