VIII konferencja Mieszkanie dla Studenta i Absolwenta

Wielkimi krokami zbliża się VIII edycja konferencji „Mieszkanie dla Studenta i Absolwenta” organizowanej przez Międzywydziałowe Koło Naukowe Bankowości „Bankier” z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. To dwudniowe wydarzenie będzie mieć miejsce w dniach 18 i 19 marca 2013 roku na terenie uczelni.
 „Kupię mieszkanie…” to motyw przewodni tegorocznej konferencji. W pierwszym dniu (18 marca)  prelekcje będą dotyczyć wrocławskiego rynku mieszkaniowego w 2013 roku, z uwzględnieniem możliwości finansowych studenta i absolwenta. Dopełnieniem będą warsztaty, które dadzą uczestnikom szansę nabycia praktycznych umiejętności dotyczących inwestycji w nieruchomości.
    W trakcie konferencji planowane są dwa panele. Hasło pierwszego z nich brzmi „W poszukiwaniu własnego M”. Tematem będą wrocławskie inwestycje i perspektywy rozwoju stolicy Dolnego Śląska. Omówione zostaną geograficzne kierunki rozwoju miasta oraz rewitalizacja budynków, a także coraz popularniejsze kwestie miniaturyzacji mieszkań i efektywnego wykorzystania ograniczonej przestrzeni.
    Drugi panel zatytułowany „Znalazłem, a jak zapłacę?” poświęcony zostanie sposobom finansowania nieruchomości. Prelekcja będzie dotyczyć zarówno kredytu hipotecznego, jak również alternatywnych metod pozyskiwania środków finansowych na zakup nieruchomości. Prelegenci opowiedzą także o wpływie programu pomocowego „Mieszkanie dla Młodych”, zmian w rekomendacji S i uchwalenia ustawy deweloperskiej na dostępność finansowania nieruchomości.
Niewątpliwie atutem wydarzenia są zabierający na niej głos przedstawiciele świata nieruchomości. Konferencję swoimi wystąpieniami uświetnią specjaliści z finansowych portali, radcy prawni, przedstawiciele banków, pośrednicy w obrocie nieruchomości oraz deweloperzy.
Wydarzenie od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród studentów i absolwentów, a także wszystkich, którzy poszukują informacji o nieruchomościach oraz możliwościach ich finansowania.
    Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych! Początek w poniedziałek 18 marca o godzinie 11:00 w sali konferencyjnej DCINiE 4W (nowa biblioteka) na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego. Więcej informacji na: www.bankier.ue.wroc.pl
        Organizatorzy VIII konferencji MdSiA – członkowie MKNB „Bankier”