Akademia Finansów - zapisy do 25 marca

Open Finance dla studentów

Rusza druga edycja Akademii Finansów Open Finance. Pierwsza odsłona tego skierowanego do studentów projektu o charakterze szkoleniowo-rekrutacyjnym zakończyła się sukcesem. Sześć osób otrzymało propozycje zatrudnienia przez Grupę Open Finance, organizatora Akademii. W skład Grupy - poza największym w Polsce doradcą finansowym - wchodzą także: pośrednik nieruchomościowy Home Broker, Open TFI oraz Open Life, ubezpieczyciel na życie.

Akademia Finansów Open Finance to cykl wykładów i warsztatów prowadzonych przez wysokiej klasy specjalistów, m.in.: doradców inwestycyjnych, analityków, członków zarządów instytucji finansowych, trenerów biznesu. Powstała z inicjatywy Open Finance Akademia ruszyła w zeszłym roku we współpracy z dwiema uczelniami: Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz z Wyższą Szkołą Bankową w Bydgoszczy. Na obu uczelniach do udziału zgłosiło się w sumie ponad 300 osób.

Najlepsi uczestnicy Akademii otrzymali właśnie propozycje pracy w Open Finance. Sześć osób podejmie zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, cztery osoby w Lublinie i dwie w Bydgoszczy. Dodatkowo dwanaście osób dostało propozycję długofalowej współpracy z Open Finance.

Pierwsza edycja Akademii Finansów cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że już ruszyła rekrutacja do kolejnego cyklu zajęć. Tym razem Open Finance podjął współpracę z trzema uczelniami: Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu, Uniwersytetem Rzeszowskim i z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu. Rekrutacja do programu trwa do 25 marca. Udział zakwalifikowanych uczestników w zajęciach jest bezpłatny.

Podczas szkoleń wykładowcy poruszać będą zagadnienia związane m.in. z: gospodarką światową i krajową, szeroko rozumianym rynkiem usług i produktów finansowych, możliwościami pracy analityków i wykorzystywanymi przez nich narzędziami, branżą obrotu nieruchomościami oraz psychologią sprzedaży.

Nauka jest podzielona na trzy etapy, z których każdy kończy się egzaminem sprawdzającym. Do ostatniego etapu, weryfikującego w praktyce zdobytą przez słuchaczy wiedzę, dotrą najlepsi. To właśnie z tej grupy zostaną wyłonieni przyszli pracownicy Open Finance. W trakcie szkoleń w Akademii studenci zdobywają też certyfikaty potwierdzające ich wiedzę praktyczną z zakresu znajomości rynków finansowych. Tak udokumentowana wiedza zwiększa szansę kandydatów na rynku pracy.

Aby zapisać się na zajęcia Akademii Finansów, należy złożyć aplikację poprzez stronę http://www.kariera.open.pl/. Pod tym adresem dostępne są także informacje dotyczące m.in. programu Akademii i wykładowców.

Zapraszamy!

Magda Żandarowska