Polish Doctoral Reserch Fellowship

ogłasza nabór na
POLISH DOCTORAL RESEARCH FELLOWSHIP
dla słuchaczy studiów doktoranckich
The Polish Doctoral Research Fellowship na rok akademicki 2013-2014 (1 września 2013 - 31 sierpnia 2014) oferowane jest przez Wirth Institute for Austrian and Central European Studies, University of Alberta, Edmonton, Canada. Stypendium wynosi CAN $26,400.00 i wypłacane jest w formie 12 rat na początku każdego miesiąca (okolo $24,000.00 po podatkach). Kandydat, któremu zostanie przyznane stypendium będzie pracownikiem Wirth Institute for Austrian and Central European Studies oraz będzie aktywnie zaangażowany w pracę nad dysertacją doktorską. Do swojej dyspozycji kandydat miał będzie jedną z najlepszych bibliotek Ameryki Północnej (szczegóły dostępne na stronie internetowej University of Alberta Library: http://www.library.ualberta.ca/). Co więcej, oczekuje się od kandydatów uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, naukowych i akademickich Instytutu, a w szczególności w rozwoju współpracy akademickiej z instytucjami w Polsce. Kandydat, któremu przyznane będzie stypendium będzie miał również możliwość brania udziału w różnorodnych wydarzeniach towarzyskich Instytutu.
Zapraszamy młodych naukowców z każdej dziedziny nauk humanistycznych, społecznych i sztuk pięknych do ubiegania się o stypendium. Kandydaci powinni legitymować się obywatelstwem polskim oraz być słuchaczami studiów doktoranckich (na stadium zaawansowanym). Ponadto wymagana jest biegła znajomość języka angielskiego (w mowie jak i w piśmie) oraz podstawowa znajomość języka niemieckiego lub innego języka środkowoeuropejskiego. Udokumentowana praca badawcza (najlepiej w formie publikacji) będzie dodatkowym atutem.
Uniwersytet Albertanski otwarty jest na współpracę międzynarodową, oczekuje podań od kandydatów obydwu płci oraz osób niepełnosprawnych.
Kandydaci powinni przedłożyć opis pracy badawczej w języku angielskim (maksymum 500 słów), curriculum vitae oraz podać nazwiska dwóch referentów. Podania w formie elektronicznej należy przesyłać na adres internetowy: patrouch@ualberta.ca  , albo w formie wydruku na adres: the Wirth Institute for Austrian and Central European Studies, 300 Arts Building, University of Alberta, Edmonton AB, Canada T6G 2E6.
Ostateczny termin nadsyłania wersji elektronicznej: 30 kwietnia 2013
Finaliści konkursu wezmą udział w rozmowie kwalifikacyjnej przeprowadzonej przez dyrektora Wirth Institute, która odbędzie się we Wrocławiu w połowie maja 2013 roku. Kandydaci zakwalifikowani do rozmowy zostaną powiadomieni pocztą elektroniczną o dokładnym terminie i miejscu spotkania.
Decyzje zostaną ogłoszone około 5 czerwca 2013 roku.