Najlepsi na świecie

Zwycięstwo w finale światowym
W dniu 12.04.2013 r. drużyna reprezentująca Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu wygrała światowy finał CFA Institute Research Challenge, najbardziej prestiżowy studencki konkurs finansowy na świecie, pokonując ponad 700 drużyn. Do finału drużyna z Polski zakwalifikowała się po zwycięstwie w eliminacjach na szczeblu krajowym oraz regionu (Europa, Bliski Wschód i Afryka).
W skład drużyny weszli studenci programu Master Studies in Finance, Wydział Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu: Marta Szudzichowska, Katarzyna Kowalczyk, Jan Kasperowicz, Piotr Lembas i Kamil Sakłaski. Mentorem branżowym był Grzegorz Jajuga, CFA (Brante Partners), a doradcą akademickim dr Tomasz Słoński.

CFA Institute
Instytut CFA jest międzynarodową organizacją non-profit  skupiającą  ponad 110 tys. profesjonalistów z branży finansowej w ponad 135 krajach. Licencja udzielana przez CFA Institute jest „złotym” standardem w branży ze względu na: wymagany poziom wiedzy z ekonomii i finansów, wieloletnie doświadczenie zawodowe, światowy zasięg działania organizacji,  wysokie standardy etyczne. Instytut CFA wykorzystuje rezultaty prac czołowych naukowców oraz prowadzi własne badania w dziedzinie finansów, które zmierzają do zwiększania poziomu wiedzy profesjonalistów.

Konkurs CFA Institute Research Challenge

Konkurs CFA Institute Research Challenge jest jedną z form zacieśniania współpracy Instytutu ze szkołami biznesu. Konkurs jest organizowany od 2007 roku, a Polska uczestniczy w konkursie od roku 2009. W poprzednich dwóch edycjach konkursu uczestniczyło 3000 studentów z 650 uniwersytetów działających w ponad 55 krajach (poniższa mapa przedstawia lokalne oddziały CFA, które wzięły udział w konkursie). Konkurs polega na sporządzeniu raportu analitycznego na temat wybranej spółki, jego prezentacji oraz obrony przed jury, w skład którego wchodzą osoby zarządzające największymi funduszami kapitałowymi na świecie. W tej edycji konkursu drużyna z Polski oceniała działalność spółki KGHM.

_cid_ii_13e0cb63b01c69cf
Stoją od lewej: John Rogers, CFA; Grzegorz Ryszard Jajuga, CFA, studenci Kamil Sakłaski, Katarzyna Kowalczyk, Piotr Lembas, Marta Szudzichowska, Jan Kasperowicz i Anne Marden, CFA.

Jak pracowali nasi studenci można obejrzeć na stronie:
Nasza drużyna występuje od 1:30:40.

przedstawiająca lokalne oddziały CFA, które wzięły udział w konkursie