Konkurs fotograficzny dla studentów

W dniach 22.04-19.05 br. odbędzie się konkurs fotograficzny „Dom Pana Cogito” skierowany do młodzieży gimnazjalnej, licealnej i studentów. Jego celem jest propagowanie zainteresowania literaturą, w szczególności poezją Zbigniewa Herberta oraz rozwijanie wyobraźni poprzez łączenie sztuki, słowa i obrazu. Partnerem Fundacji im. Zbigniewa Herberta w tym przedsięwzięciu jest Biblioteka Narodowa.

Zadaniem konkursowym jest wykonanie zdjęcia inspirowanego twórczością Zbigniewa Herberta – jednym z wybranych wierszy: „Dom”, „Architektura” lub „Domy przedmieścia”.

Nagrodami w konkursie są tomy prozy i poezji Zbigniewa Herberta oraz iPhone5 (nagroda główna). Laureaci konkursu będą mieli szansę na zaprezentowanie swoich prac podczas uroczystości wręczenia pierwszej Międzynarodowej Nagrody im. Zbigniewa Herberta, która odbędzie się w Teatrze Polskim w Warszawie 3 czerwca 2013 r.

Organizatorzy  liczą na Państwa zainteresowanie.

informacja prasowa
plakat promujący konkurs