Nasza uczelnia na Międzynarodowym Festiwalu Dobrych Projektów WROCLOVE DESIGN 2013

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu włączył się czynnie w ideę Fundacji Open Mind dotyczącej realizacji Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów WROCLOVE DESIGN.
Instytut Marketingu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, pod kierownictwem  prof. dr hab. Krystyny Mazurek-Łopacińskiej przygotował cykl wykładów poświęconych szerokiej tematyce marketingu, roli designu, badań jakościowych.

Imprezy festiwalowe w dniu naszego uczestnictwa

Nasi pracownicy biorą udział  w wydarzeniach festiwalowych w dniach 10 i 12 maja 2013 r.

Program imprez w tych dniach:
10 maja 2013 r. – piątek
12 maja 2013 r. – niedziela

Pełny program festiwalu

W czasie Festiwalu będziemy obecni także z naszym stoiskiem promocyjnym, na którym będziemy informować licznie zgromadzonych o ofercie edukacyjnej Uczelni.

Międzynarodowy Festiwalu Dobrych Projektów WROCLOVE DESIGN

wroclove_cover_fb
Międzynarodowy Festiwalu Dobrych Projektów WROCLOVE DESIGN, odbędzie się 9-12.05.2013 r. w kompleksie Hali Stulecia, będąc jednocześnie ważnym punktem obchodów jej setnej rocznicy powstania. Festiwal jest pomyślany jako prezentacje oraz spotkania z designem i sztuką w Mieście Spotkań, Przestrzeni dla Piękna i Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

To europejskie święto designu i sztuki, poświęcone rzeczom dobrze zaprojektowanym oraz ludziom, którzy je tworzą. Podczas czterodniowego spotkania odbędą się liczne wystawy i prezentacje, w ramach których zaprezentujemy wyjątkowe projekty z szeroko rozumianego świata designu. Pokażemy design przyjazny odbiorcy obejmujący różnorodne dziedziny życia: od przedmiotów codziennego użytku, poprzez sztukę użytkową, przestrzeń w architekturze oraz procesy biznesowe. Istotną cześć programu stanowić będą również spotkania edukacyjne: warsztaty, wykłady i spotkania z autorytetami w dziedzinie dobrego projektowania.

Więcej o Festiwalu WROCLOVE DESIGN

Uczestnicy

Dzięki współpracy z 13 europejskimi Szkołami Artystycznymi z Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Portugalii, Czech, Słowacji, Francji, Szwecji, Rumunii, Bośni i Hercegowiny, środowiskami polonijnymi z 6 państw europejskich oraz znawcami design i sztuki, projektantami o uznanej pozycji międzynarodowej m.in. Rossem Lovegrovem, który będzie gwiazdą Festiwalu.

W Polsce działania wspierają:
Instytut Wzornictwa Przemysłowego,
Zachodnia Izba Gospodarcza, BCC,
Muzeum Sztuki Współczesnej, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu,
Hala Stulecia,
Network Sunrise – Dolnośląska Sieć Współpracy Nauki i Biznesu,
Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu,
Konsulat Królestwa Niderlandów we Wrocławiu
Ambasada Republiki Czech w Warszawie, Ambasada Królestwa Hiszpanii w Warszawie,
Instytut Słowacki w Warszawie
Konsulat Bośni i Hercegowiny w Poznaniu,
Ambasada Bośni i Hercegowiny w Warszawie

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych sztuką, wzornictwem, ciekawymi warsztatami  na Festiwal!
Design łączy!

W ramach I edycji Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów Wroclove Design  zapraszamy dzieci i rodziców do świata rzeczy dobrze zaprojektowanych, czyli do strefy KIDS DESIGN.