Świat jest tym, co opowiedziane cd

Czy Czesi są bardziej europejscy od Polaków?
- to prowokacyjne pytanie będzie przewodzić naszemu kolejnemu spotkaniu z cyklu "Świat jest tym, co opowiedziane - CZECHY" 23 maja 2013 r., godz. 17.00 na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.
Aleksander Kaczorowski - dziennikarz, eseista i tłumacz literatury czeskiej, redaktor naczelny kwartalnika "Aspen Review Central Europe", wydawanego przez Aspen Institute Prague, ceniony wielbiciel i znawca Czech, autor m.in. "Praskiego elementarza" (2012) i biografii Bohumila Hrabala "Gra w życie" (2004)
oraz
dr hab. Ewa Pancer-Cybulska - kierownik Katedry Polityki Ekonomicznej i Europejskich Studiów Regionalnych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, prywatnie miłośniczka twórczości Bohumila Hrabala
–  spróbują odpowiedzieć na główne pytanie, nakreślając jednocześnie obraz kultury, społeczeństwa, gospodarki i ekonomii Czech oraz życia codziennego w ojczyźnie Wojaka Szwejka.
Podczas rozmowy dowiemy się o Czechach tego, co zawsze chcieliśmy wiedzieć, ale nie zawsze mieliśmy odwagę zapytać. Spotkanie dotyczące Czech rozpocznie się 23 maja 2013 r., o godz. 17.00 w Dolnośląskim Centrum Informacji Naukowej i Ekonomicznej przy Uniwersytecie Ekonomicznym, ul. Komandorska 118/120, 53–345 Wrocław (wejście od ul. Wielkiej), budynek W, sala W4. Zapraszamy na spotkanie i do zadawania pytań naszym gościom.

plkt