Otwarto Laboratorium Badawcze projektu InKoM

17 września br. w sali 201 bud. Z otwarto Laboratorium Badawcze projektu InKoM. Projekt jest
realizowany przez naszą uczelnię w ramach programu NCBiR przy współpracy z  firmą  UNIT4 TETA BI  Center
i Credit Agricole Bank Polska S.A.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele instytucji współtworzących projekt Inteligentny kokpit dla menedżerów
(InKoM): Tomasz Dobrzański - Prezes UNIT4 TETA BI Center i Wojciech Nowacki (Credit Agricole) - Dyrektor Departamentu
Małych i Średnich Przedsiębiorstw, oraz Tomasz Tchorowski (CA, Departament MŚP), Magdalena Tarnas-Kaczmarek (CA,
Departament PR) i Bartłomiej  Ułaniak, Michał Lenartowicz, Tomasz Stanaszek z UNIT 4 TETA BI Center.
Nasz Uniwersytet reprezentowali: prof. Andrzej Gospodarowicz – Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego, prof. Jerzy
Korczak – kierownik projektu, dziekani Wydziału ZIiF, kierownicy wszystkich katedr Instytutu Informatyki Ekonomicznej,
przedstawiciele Centrum Informatyki oraz  pracownicy uczelni pracujący przy tworzeniu projektu.

Projekt: Inteligentny kokpit dla menedżerów (InKoM)
Głównym celem projektu jest opracowanie inteligentnego kokpitu dla menedżerów małych i średnich przedsiębiorstw (MSP), który ułatwi analizę i interpretację sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa na tle konkurencyjnego rynku. Projekt ma za zadanie wzbogacić i rozszerzyć metody monitorowania działalności firmy dostępne w systemach informacyjno-analitycznych (SIA) oraz w systemach klasy Business Intelligence (BI). W projekcie przewidziano implementację wielu innowacyjnych rozwiązań, takich jak: technologie semantyczne, algorytmy drążenia danych (zarówno z baz danych w przedsiębiorstwie, jak i w Internecie: dokumentów indeksowanych oraz nieindeksowanych), wizualną eksplorację danych, intuicyjne multimodalne interfejsy. Nowy system znacznie rozszerzy użyteczność istniejących SIA, a jego funkcje będą dostępne zarówno na stanowiskach stacjonarnych, jak i mobilnych.
Projekt jest realizowany przez konsorcjum zawarte przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu i firmę UNIT4 TETA BI Center sp. z o.o, przy współpracy z bankiem Credit Agricole Bank Polska SA.
Liderem utworzonego konsorcjum jest nasz Uniwersytet, kierownikiem realizowanego projektu jest prof. dr hab. Jerzy Korczak, a trzon zespołu projektowego stanowią pracownicy Katedry Technologii Informacyjnych UEW.
Konkurs składał się z dwóch etapów. Zgłoszono do niego 608 projektów, natomiast ostatecznie dofinansowanie otrzymało jedynie 72 (stanowi to 11,84% wszystkich złożonych wniosków w ramach tego konkursu). Wniosek dotyczący projektu InKoM uzyskał średnią ocenę merytoryczną 33,5 pkt na 40 możliwych, tj. 83,75% (taką samą ocenę uzyskało jeszcze 10 innych projektów). Jest to niewątpliwy sukces zespołu przygotowującego wniosek.
logo_unit4_teta_bic_reversed_rgbCA___logo_w_krzywych_podgl__d_z_eps_w_PNG   logo_w_poziomie_kopia