Rektor prof. Andrzej Gospodarowicz otrzymał doktorat honoris causa ukraińskiej uczelni

26 marca 2014 r. Senat Państwowego Ukraińskiego Uniwersytetu Finansów i Handlu Międzynarodowego w Kijowie uhonorował rektora naszej uczelni prof. Andrzeja Gospodarowicza tytułem doktora honoris causa.
Rektor prof. Andrzej Gospodarowicz wygłosił wykład pt. „Finansowe wykluczenie w Polsce”, którego aktualna tematyka wzbudziła zainteresowanie pracowników Uniwersytetu i studiującej młodzieży.

W uroczystościach stronę uczelni ukraińskiej reprezentowali prof. Aleksander Iwanowicz Jastremski – prorektor ds. naukowej współpracy międzynarodowej, prof. Rusłan Motoryn – kierownik Katedry Księgowości, Audytu i Statystyki (od kilku lat aktywnie współpracujący z naszą uczelnią), docent Jarosław Petrowicz Kwacz – dyrektor Instytutu Finansów w Odessie, docent Olga Leonidowna Gora – dyrektor Wydziału Finansowo-Ekonomicznego w Odesie, oraz Ludmiła Wiaczesława Jaroszenko i inni.
W polskiej delegacji uczestniczyli prof. Edmund Cibis – prorektor ds. dydaktyki i prof. Bogusław Fiedor – prorektor ds współpracy międzynarodowej oraz dr Aleksandra Kania-Gospodarowicz.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu i Państwowy Ukraiński Uniwersytet Finansów i Handlu Międzynarodowego w Kijowie od kilku lat wspólnie – naprzemiennie w obu naszych krajach organizują konferencje naukowe.

Profesor zw. dr hab. Andrzej Gospodarowicz w roku 2011 otrzymał tytuł doktora honoris causa, nadany Profesorowi przez Uniwersytet Wileński.