6 marca Święto Uczelni

6 marca 2014 r. odbyło się Święto Uczelni.

Ważnym wydarzeniem uroczystości było nadanie tytułu doktora honoris causa wybitnemu ekonomiście Profesorowi Lucjanowi T. Orłowskiemu.

Orlowski_Lucjan__1_Tekst okolicznościowej publikacji Profesora dr. Lucjana Tomasza Orłowskiego
Profesor Lucjan T. Orłowski

W programie Święta Uczelni były uroczystości nadania imienia salom wykładowym oraz odsłonięto tablice pamiątkowe dwóch  wybitnych uczonych Profesora Bera Hausa (w budynku E) i Profesora Zdzisława Hellwiga (w budynku P).

W programie uroczystości wręczono statuetki Kryształowego Alumnusa trzem naszym Absolwentom.
Uhonorowani zostali Profesor Jerzy Kleer za całokształt dokonań życiowych
Beata Stoczyńska (ambasador w  Nowej Zelandii) – za sukcesy w pracy zawodowej
Piotr Mazur (wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego) – za sukcesy w pracy zawodowej
Tradycyjnie odbyły się honorowe promocje na stopień doktora i doktora habilitowanego.
Honorowe promocje na stopień doktora i doktora habilitowanego
Dyplomy nadania stopnia doktora habilitowanego odebrali:
Dyplomy nadania stopnia doktora odebrali:
Prof. Stanisława Bartosiewicz i prof. Walenty Ostasiewicz uhonorowani zostali Medalem z okazji 95-lecia GUS oraz Międzynarodowego Roku Statystyki – za wkład i zaangażowanie w rozwój Polskiej Statystyki Publicznej.

kilka zdjęć z uroczystości

The Senate of Wroclaw University of Economics, with their decision of January 30, 2014, has expressed their consent for the conferment of the honorary doctorate title to Professor Lucjan T. Orłowski of Sacred Heart University, the world-renowned U.S. economist of Polish origin.
The academic community of Wroclaw University of Economics is honored to grant this mark of utmost distinction to Professor Orłowski, in recognition of his exceptional academic achievements, his remarkable educational skills, his impressive talent in the popularization of economic issues, his active involvement in the proceedings of many international organizations, and, above all, his dedication and invaluable input in the modernization of Polish economic system.
The conferment ceremony was held on March 6, 2014.