Warsztaty nt. uznawania efektów kształcenia

Zapraszamy pracowników szkół wyższych na szkolenie pt.

Uznawalność efektów kształcenia zdobytych poza uczelnią

– rozwiązania stosowane w niemieckim szkolnictwie wyższym

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z wymaganiami stawianymi uczelniom oraz osobom chcącym skorzystać z procedury potwierdzającej efekty kształcenia, jak również z możliwościami przygotowania i wdrożenia innowacyjnych rozwiązań w obszarze uznawalności.

Szkolenie prowadzone będzie przez wieloletnich praktyków i specjalistów z Niemiec zajmujących się problematyką uznawalności wiedzy i umiejętności zdobywanych poza uczelnią na poczet studiów.

W jego trakcie zaprezentowane zostaną przykłady dobrych praktyk oraz rozwiązań stosowanych w Niemczech na poziomie legislacyjnym, organizacyjnym i narzędziowym.

Zakres szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:

1.    Uznawanie wiedzy i umiejętności zdobytych poza uczelnią: kontekst, uwarunkowania, ramy prawne.

2.    Indywidualna i instytucjonalna procedura uznawalności.

3.    Kryteria jakościowe w procedurze uznawalności.

4.    Gra symulacyjna: Posiedzenie Senatu Uczelni w sprawie wprowadzenia procedury uznawalności.

Rozpoczęcie szkolenia: 05.05.2014 r.

Zapisy trwają od 14.04 do 27.04.2014 r.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie: www.kuznia6.ue.wroc.pl