Finał konkursu "Mistrzowie Logistyki"

W dniu 10 czerwca 2014 roku odbył się finał drugiej edycji konkursu “Mistrzowie Logistyki” organizowanego przez Katedrę Zarządzania Strategicznego i Logistyki na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki pod honorowym patronatem JM Rektora UE we Wrocławiu prof. dr hab. Andrzeja Gospodarowicza.

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy i umiejętności z zakresu logistyki wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa dolnośląskiego. W tym roku konkurs składał się z trzech etapów. W pierwszym etapie uczniowie musieli przejść test sprawdzający ich wiedzę z zakresu logistyki. W drugim, zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie złożonego problemu logistycznego. Finałowe rozgrywki odbyły się w siedzibie uczelni w Jeleniej Górze, gdzie 10 zespołów z całego Dolnego Śląska walczyło o miano „Mistrza Logistyki”. Jury konkursu pod przewodnictwem prof. dr hab. Jarosława Witkowskiego oraz z udziałem inicjatorki i koordynatorki projektu dr inż. Mai Kiby-Janiak wyłoniło zwycięską grupę uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze. Drugie miejsce uzyskali uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 im. Kombatantów RP z Dzierżoniowa. Trzecie miejsce przyznane zostało uczniom z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznegow Jaworze. Wszyscy uczniowie otrzymali cenne nagrody: za I miejsce: tablety, II miejsce: aparaty fotograficzne, III miejsce: MP3, które zostały ufundowane przez Fundację Kühne ze Szwajcarii. Jest to fundacja założona przez logistyczną firmę Kühne und Nagel, z którą Katedra Zarządzania Strategicznego i Logistyki współpracuje od ponad roku w ramach wspólnie organizowanych we Wrocławiu studiów podyplomowych „Logistyka i Zarządzanie Łańcuchem Dostaw”.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu w roku akademickim 2014/2015

20140610_131809.