Powietrzna rywalizacja na UE we Wrocławiu!

Juz 17 czerwca na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu odbędą się zawody w wyścigach powietrznych Red Bull Air Buzz! W budynku „E” o godzinie 10:00 rozpocznie się rywalizacja akademickich pilotów. Specjalnie na tę okazję powstanie plansza imitująca powietrzny tor, po którym zawodnicy będą się poruszać modelami samolotów.

Zawody Red Bull Air Buzz polegają na pokonaniu powietrznego toru w jak najkrótszym czasie. Zawodnicy będą poruszać się imitacją samolotów wyścigowych wzdłuż umocowanego nad makietą, metalowego drutu. Model samolotu jest przymocowany do metalu za pośrednictwem kółka. Główną zasadą rywalizacji jest to, aby kółko nie dotknęło metalowego drutu w przeciwnym razie zawodnik otrzyma karę w postaci 1 sekundy.

Więcej informacji na www.redbullstudent.pl