Negocjacje po II przetargu nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości w Jeleniej Górze

UNIWERSYTET EKONOMICZNY we WROCŁAWIU

53-345 Wrocław , ul. Komandorska 118/120

ogłasza negocjacje po II przetargu nieograniczonym zakończonym wynikiem

negatywnym na sprzedaż nieruchomości zabudowanej położonej

w Jeleniej Górze przy ul. Wyczółkowskiego 63

Przedmiotem przetargu jest prawo własności działki gruntu nr 119/2, AM-1, obręb 0040,40

zabudowanej budynkiem wykorzystywanym jako Dom Studencki „Depozyt” i budynkiem gospodarczym.

W skład nieruchomości wchodzą:

1)    działka nr 119/2, AM-1, obręb 0040,40 o powierzchni 3852,00 m2;

2)    budynek wykorzystywany jako Dom Studencki „Depozyt”, o pięciu kondygnacjach naziemnych, o kubaturze 6641,00 m3 i powierzchni użytkowej 2064,60 m2

3)    budynek gospodarczy po byłej hydroforni o powierzchni użytkowej 35,43 m2

Nieruchomość znajduje się w zasięgu pełnej miejskiej infrastruktury technicznej i jest zlokalizowana wśród zabudowy mieszkaniowej. W pobliżu nieruchomości istnieje dobrze rozwinięta sieć handlowa i komunikacyjna.

Działka nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Nieruchomość jest wolna od obciążeń.

Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 1 300 000,00 zł.

Na nabywcy ciąży obowiązek pokrycia wszelkich podatków i opłat dotyczących transakcji kupna.

Wysokość wadium 100 000,00 zł.

Warunki przystąpienia do negocjacji:

1.    wniesienie wadium w wysokości 100.000,00 zł w terminie do dnia 01.08.2014 r. przelewem na konto Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

BZ WBK S.A. 17 Oddział we Wrocławiu 07109025290000000634000503

z dopiskiem „wadium Depozyt”.

2.    złożenie, w zamkniętej kopercie z napisem „negocjacje Depozyt”, do dnia 04.08.2014 r. do godz. 10:00 w siedzibie Uczelni bud. A pok. 28 zgłoszenia przystąpienia do negocjacji zawierającej następujące dane i dokumenty:

a) imię, nazwisko i adres uczestnika albo firmę oraz siedzibę, jeżeli uczestnikiem jest osoba prawna lub inny podmiot;

b) datę sporządzenia zgłoszenia;

c) aktualny (tzn. wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed terminem negocjacji)

wypis z właściwego rejestru prowadzonego dla składającego ofertę lub kserokopię

dokumentu stwierdzającego tożsamość w przypadku osoby fizycznej;

d) oświadczenie, że uczestnik zapoznał się z warunkami negocjacji i przyjmuje te warunki bez zastrzeżeń;

e) oferowaną cenę w złotych (oferowana cena nie może być niższa od ceny wywoławczej) oraz proponowane warunki płatności;

f) kopię dowodu wpłaty wadium;

g) oświadczenie, na jaki numer rachunku należy dokonać ewentualnego zwrotu wadium;

h) promesę zezwolenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na nabycie przedmiotowej nieruchomości w Polsce, o której mowa w ustawie z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców w przypadku gdy uczestnikiem jest cudzoziemiec.

Wadium zostanie uznane za wpłacone w terminie w momencie jego wpływu na rachunek Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Wadium podlega zwrotowi w terminie trzech dni roboczych od dnia odwołania, zamknięcia, unieważnienia lub zakończenia negocjacji wynikiem negatywnym. Wadium wpłacone przez uczestnika negocjacji, wyłonionego w negocjacjach jako nabywca nieruchomości, zalicza się na poczet ceny przedmiotowej nieruchomości. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się od zawarcia umowy przez uczestnika, wyłonionego w negocjacjach jako nabywca nieruchomości.

Uczestnicy przystępujący do negocjacji zobowiązani są przedłożyć Komisji dokumenty stwierdzające tożsamość. Przedstawiciele osób prawnych przystępujących do negocjacji zobowiązani są posiadać dokumenty tożsamości oraz upoważnienia do reprezentowania tej osoby prawnej w negocjacjach.

Część jawna negocjacji tj. otwarcie zgłoszeń odbędzie się 04.08.2014 r. o godz. 10:30 w siedzibie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, ul. Komandorska 118/120, bud. Z sala nr 204. Terminy negocjacji z zakwalifikowanymi uczestnikami komisja przeprowadzająca negocjacje określi po części jawnej.

Umowa może zostać zawarta wyłącznie po uzyskaniu przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu zgody Ministra Skarbu Państwa na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości wydanej w trybie art. 5a Ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 roku o zasadach wykonywania uprawnień przysługujących Skarbowi Państwa (Dziennik Ustaw Nr 106 poz. 493 z późn. zm.)

Koszty zawarcia umowy notarialnej ponosi nabywca.

Regulamin negocjacji oraz dodatkowe informacje można uzyskać w siedzibie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, 53-345 Wrocław, ul. Komandorska 118/120 bud. A

pok. nr 28 tel. 071 36 80 972.

Nieruchomość można oglądać od dnia ogłoszenia do 01.08.2014 r. w godz.10:00 –13:00 po uprzednim uzgodnieniu terminu pod nr tel. 75 75 38 202

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu zastrzega sobie prawo odstąpienia od negocjacji lub ich unieważnienia bez podania przyczyn oraz przerwania negocjacji na każdym etapie.