Instytucjonalizujemy współpracę z Volvo Poland

Przedstawiciele Volvo Polska sp. z o.o. podpisali list intencyjny o współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu.
25 sierpnia 2014 r. w Uczelni gościliśmy Bożenę Michońską – dyrektor ds. personalnych na Polskę i Agnieszkę Paczkowską – dyrektor ds. krajowej polityki zarządzania kompetencjami i talentami reprezentujących  Volvo Polska we Wrocławiu.
Umowę w imieniu naszego Uniwersytetu podpisała prof. dr hab. Wanda Kopertyńska, prorektor ds. nauki.
W spotkaniu uczestniczyli: dr hab. Jerzy Niemczyk, prof. UE – dyrektor Biura Nauki i Współpracy z Gospodarką
i Anna Pluta – kierownik Sekcji Projektów Europejskich.

Volvo Polska jest częścią globalnej firmy Grupy Volvo. Na polskim rynku firma funkcjonuje w ramach organizacji, w której skład wchodzą dwie fabryki – autobusów i koparkoładowarek, centra usługowe – centrum informatyczne Volvo IT Polska i centrum administracyjnych rozwiązań biznesowych oraz organizacje sprzedaży autobusów, samochodów ciężarowych i maszyn budowlanych.

List intencyjny otwiera możliwości współpracy w obszarze organizacji działań dla studentów i absolwentów polegajacvch na:
a) dostarczaniu informacji o wybranych działaniach Firmy Volvo, w tym m.in. o prowadzonych rekrutacjach, ścieżkach rozwoju kariery, profilach poszukiwanych pracowników,
b) ułatwianiu kontaktu z Firmą Volvo m.in. w ramach spotkań, konferencji tematycznych, stoisk informacyjnych,
uczestnictwa w targach pracy ,
c) wprowadzaniu studentów i absolwentów na konkurencyjny rynek pracy poprzez organizacje praktyk i/lub staży,
d) wspieraniu rozwoju zawodowego zwiększającego szanse studentów i absolwentów na konkurencyjnym
rynku pracy, w tym m.in. prowadzeniu szkoleń, warsztatów i seminariów,
e) budowaniu w środowisku akademickim Uczelni świadomości istnienia Firmy Volvo jako pracodawcy,
f) umożliwieniu studentom realizacji prac dyplomowych, których tematyka odpowiada bieżącym potrzebom Firmy Volvo,
g) prowadzeniu wspólnych prac badawczo-rozwojowych.