Uroczystość środowiskowej inauguracji

Inauguracja środowiskowa

Już po raz drugi wrocławskie uczelnie wspólnie powitają nowy rok akademicki. To radosne i ważne wydarzenie pokaże, jak ogromny potencjał ma środowisko akademickie naszego miasta, jakim znaczącym ośrodkiem naukowym i edukacyjnym jest Wrocław. Uroczysta Środowiskowa Inauguracja odbędzie się w środę 1 października o godz. 14.00 w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego. Dziesięć wrocławskich uczelni wspólnie rozpocznie nowy rok akademicki 2014/2015.
Do uroczystej immatrykulacji przystąpi 20 studentów, po dwóch z każdej uczelni, zaś aktu immatrykulacji dokona Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu – prof. dr hab. Juliusz Migasiewicz. Okolicznościowe wystąpienie przedstawi Rektor Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich prof. Marek Ziętek – przewodniczący Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia, Opola i Zielonej Góry, a wykład inauguracyjny wygłosi Dyrektor Zakładu Narodowego im. Ossolińskich – dr Adolf Juzwenko. Uroczystość w Auli Leopoldina uświetni recital wokalny Marceliny Beucher oraz występ połączonych chórów Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu: chóru Feichtinum i chóru im. Stanisława Krukowskiego pod dyrekcją Artura Wróbla.
Dziesięć wrocławskich uczelni: Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich, Uniwersytet Przyrodniczy, Akademia Wychowania Fizycznego, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego, Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie – Filia we Wrocławiu, Papieski Wydział Teologiczny oraz Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki włączyło się w przygotowanie tej uroczystości.
Po ceremonii w Auli Leopoldina Rektorzy i zaproszeni goście przejdą do Rynku, gdzie około godz. 16.00 już po raz ósmy zabrzmi uroczyste Gaudeamus w wykonaniu chórów wrocławskich uczelni i szkół. Wydarzenie to będzie transmitowane przez Program Drugi Telewizji Polskiej. Hymn akademicki poprzedzi wystąpienie JM Rektora prof. Marka Ziętka.

Biuro Organizacyjne Środowiskowej Uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2014/2015 Wrocławskich Uczelni
Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu
afisz_plakat