Konferencja i jubileusz Instytutu Informatyki Ekonomicznej

Konferencja i jubileusz Instytutu Informatyki Ekonomicznej

W dniach 22-23 września 2014 odbędzie się we Wrocławiu IX Konferencja Naukowo-Dydaktyczna Naukowego Towarzystwa Informatyki Ekonomicznej (www.ntie.org.pl) organizowana przy współpracy z Instytutem Informatyki Ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, której motto to: Innowacje, Integracja, Indywidualizacja. Niniejsza konferencja będzie związana z ważnymi  wydarzeniami dla Instytutu Informatyki Ekonomicznej – z  jubileuszem czterdziestolecia powstania Instytutu oraz jubileuszem urodzin trzech osób z grona Instytutu: Pani Profesor Jadwigi Sobieskiej-Karpińskiej, Pana Profesora Jerzego Korczaka i Pana Profesora Andrzeja Małachowskiego.

Główny nurt dyskusji i prezentacji w trakcie konferencji będzie stanowiła problematyka systemów informacyjnych zarządzania. W ramach dwudniowej konferencji chcemy podjąć dyskusję na temat udziału polskich środowisk naukowych i firm w procesie wykorzystania możliwości, jakie niosą nowoczesne systemy i technologie informatyczne. Obok przedstawicieli środowisk akademickich, planujemy udział w konferencji reprezentantów przedsiębiorstw, szczególnie firm zajmujących się produkcją, integracją i wdrażaniem systemów informatycznych wspomagających zarządzanie. Jednym z kluczowych elementów integracji środowisk naukowych z praktykami gospodarczymi jest promocja i rozwój kierunku Business Informatics na wszystkich uczelniach ekonomicznych oraz uczelniach posiadających w swojej ofercie dydaktycznej kierunki dedykowane dla zastosowań ICT w rozwiązaniach gospodarczych. Szczegółowe informacje o konferencji dostępne są pod adresem www.40lat.iie.ue.wroc.pl.