Instytut Informatyki Ekonomicznej współorganizował FedCSIS 2014

Instytut Informatyki Ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu był głównym współorganizatorem międzynarodowej multikonferencji naukowej Federated Conference on Computer Science and Information Systems (FedCSIS), która odbyła się w dniach 7-10 września 2014 roku w Warszawie.
   Jednym z inicjatorów i współprzewodniczącym corocznego cyklu konferencji jest prof. Leszek Maciaszek, dyrektor Instytutu Informatyki Ekonomicznej, a JM Rektor prof. Andrzej Gospodarowicz obejmuje konferencję corocznie swoim patronatem. Była to największa międzynarodowa konferencja naukowa w dziedzinie informatyki technicznej i informatyki ekonomicznej na gruncie polskim w roku 2014.
    Tegoroczna edycja konferencji zgromadziła ponad 360 uczestników z kilkudziesięciu krajów z całego świata. Na konferencję nadesłano 430 artykułów, spośród których zaakceptowanych zostało 150. Oprócz patronatu Rektora naszej uczelni, konferencja otrzymała patronat: prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej – Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Michała Kleibera – Prezesa Polskiej Akademii Nauk, dr. Rafała Trzaskowskiego – Ministra Administracji i Cyfryzacji, prof. Hanny Gronkiewicz-Waltz – Prezydent Warszawy, prof. Jana Szmidta – Rektora Politechniki Warszawskiej, gen. prof. Zygmunta Mierczyka – Rektora WAT, a także Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej gen. bryg. Wiesława Leśniakiewicza.
  Sponsorem multikonferencji były firmy Intel, Samsung oraz Orange. Kolejna edycja konferencji FedCSIS będzie miała miejsce w Łodzi w dniach 13-16 września 2015. Szczegółowe informacje dotyczące wszystkich edycji konferencji FedCSIS można znaleźć na stronie www.fedcsis.org.