Ruszają nowe semestry Akademii Filmowych w KNH

Studenci naszej Uczelni mogą zapisać się na zajęcia realizowane w ramach Akademii Filmu Polskiego oraz Akademii Filmowej – Historii Kina Światowego. Zajęcia mają status zajęć fakultatywnych lub ponadprogramowych objętych punktacją ECTS (3 punkty za semestr). Do zapisów na zajęcia obu Akademii zapraszani są studenci wszystkich Wydziałów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz osoby zainteresowane tematyką filmową, które chcą poznać historię kina i obejrzeć najważniejsze dzieła filmowe na dużym ekranie.

Na stronie www.kinonh.pl/akademie można znaleźć szczegółowe informacje na temat obu Akademii.

Program Akademii Polskiego Filmu składający się z blisko 100 tytułów, pokazuje dorobek polskiego kina fabularnego w szerokim spektrum nazwisk, gatunków i tematów. Wykładowcami Akademii są najwybitniejsi filmoznawcy z ośrodków akademickich całego kraju. Cena karnetu za semestr: 140 zł. W ramach kursu zostaną ukazane początki kina polskiego i jego rozwój na przykładzie takich filmów, jak przedwojenny „Mocny człowiek” Henryka Szaro (1929), „Zakazane piosenki” Leonarda Buczkowskiego (1946), „Kanał” (1956) i „Popiół i diament” (1958) Andrzeja Wajdy czy „Pociąg” Jerzego Kawalerowicza (1959). Zajęcia będą się odbywać w środy od 8 października o 17.00 w Kinie Nowe Horyzonty.

Trwają również zapisy na piąty semestr Akademii Filmowej – Historii Kina Światowego. Semestr ten, rozpoczynając się od neorealizmu włoskiego, dotyczy jednego z najciekawszych pod względem artystycznym okresów kina. Wykłady znawców kina ilustrować będą takie arcydzieła, jak „Złodzieje rowerów” (1948), czy „Umberto D. Vittorio De Sici” (1952). W programie pojawi się też kino japońskie – widzowie będą mieli okazję obejrzeć wybitne filmy z Kraju Kwitnącej Wiśni – „Rashomona” (1950) i „Opowieści księżycowe” (1953). Nie zabraknie również kina francuskiego i różnych odcieni kina amerykańskiego. W zajęciach mogą uczestniczyć także osoby, które nie brały udziału w Akademii we wcześniejszych semestrach. Cena karnetu za semestr: 240 zł. Zajęcia będą odbywały się od 7 października co wtorek o 17.00 w Kinie Nowe Horyzonty.

Osobą kontaktową jest dr Magdalena Sobocińska, adiunkt w Katedrze Badań Marketingowych Instytutu Marketingu (magdalena.sobocinska@ue.wroc.pl)

akademie_baner_winylowy_2

kino_swiatowe