Poszukujemy wolontariuszy do projektu „Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy”

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy to ogólnopolski projekt edukacyjny zainicjowany przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie.

Przedsięwzięcie ma na celu popularyzację wiedzy i budowanie świadomości ekonomicznej wśród dzieci już od najmłodszych lat. Oferta edukacyjna EUD skierowana jest do uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych. Projekt wspierany jest przez Narodowy Bank Polski. Program został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej.

Uniwersytet działa w systemie semestralnym. Każdy semestr obejmuje sześć spotkań trwających po dwie godziny lekcyjne. Problematyka zajęć koncentruje się wokół zagadnień z zakresu zarządzania, ekonomii, marketingu, finansów, psychologii i etyki biznesu. Spotkania mają charakter interaktywny – są połączeniem wykładu, dyskusji, prac warsztatowych i publicznej prezentacji ich wyników.

OBOWIĄZKI WOLONTARIUSZA

Zakres obowiązków wolontariusza w ramach spotkań EUD, w zależności od jego indywidualnych preferencji, obejmuje:

•    czynności związane z organizacją spotkania tj. czuwanie nad bezpieczeństwem dzieci podczas zajęć, obsługa punktów rejestracyjnych,

•    czynności koordynujące i monitorujące pracę dzieci podczas warsztatów.

PROFIL WOLONTARIUSZA EUD

Szukamy osób:

•    odpowiedzialnych,

•    dojrzałych emocjonalnie,

•    komunikatywnych,

•    otwartych na pracę z dziećmi,

•    posiadających podstawową wiedzę ekonomiczną (szczególnie mile widziani studenci/absolwenci kierunków ekonomicznych),

•    dyspozycyjnych w ramach spotkań przewidzianych przez program zajęć danego semestru.

OFERUJEMY

•    udział w prestiżowym ogólnopolskim projekcie edukacyjnym,

•    możliwość zdobycia doświadczenia w pracy z dziećmi,

•    szansę podniesienia swoich kwalifikacji w zakresie monitorowania i koordynowania prac grupowych,

•    współpracę z nauczycielami akademickimi oraz niezależnymi ekspertami z dziedziny ekonomii i zarządzania,

•    zaświadczenie o udziale w projekcie zawierające opinię koordynatora.

Jeśli są Państwo zainteresowani wolontariatem w ramach projektu EUD proszę o kontakt:

Koordynator Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego (EUD) we Wrocławiu

Dr Iwona Czerska