Rekrutacja do projektu „Praktyczne rozwijanie talentu – jesienne warsztaty edukacyjne”

Projekt pt. Praktyczne rozwijanie talentu - jesienne warsztaty edukacyjne zakłada doskonalenie istotnych kompetencji wybitnie uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych poprzez realizację specjalnych warsztatów tematycznych oraz zajęć wspomagających w formie e-learningowej.

Warsztaty organizowane będą we współpracy z 5 uczelniami - założycielami Fundacji: SGH w Warszawie oraz Uniwersytetami Ekonomicznymi w Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu. Dzięki gościnności uczelni uczestnicy będą mogli nie tylko zdobyć nowe umiejętności i wiedzę, ale również poznać środowisko akademickie oraz programy kształcenia.

Realizacja projektu wsparta będzie wykorzystaniem serwisu społecznościowego dla uczniów zdolnych - House of Talents (HoT, www.hot.edu.pl).

Poniżej przedstawiam tematy zajęć oraz harmonogram ich realizacji:

1. Media społecznościowe w promowaniu inicjatyw młodych ludzi - 16.10.2014 r., Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (ul. 1 Maja 50, Katowice).

2. Budowanie portfolio przyszłych kompetencji zawodowych - Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (Al. Niepodległości 128, Warszawa).

3. Warsztaty z komunikacji i pracy grupowej - Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (ul. Rakowicka 27, Kraków).

4. Tworzenie innowacji metodą Design Thinking -07.11.2014 r., Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (ul. Komandorska 118/120, Wrocław).

5. Tworzenie przedsięwzięcia e-biznesowego -14.11.2014 r., Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (Al. Niepodległości 10, Poznań).

Uczestnicy projektu zostaną wyłonieni podczas rekrutacji opartej na teście kompetencyjnym uwzględniającym obszary tematyczne warsztatów.

Rekrutacja trwa do 4 października 2014 r. i odbywa się za pośrednictwem elektronicznego formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.warsztatedukacyjny.pl

Więcej informacji nt. projektu udziela:

Dr Iwona Czerska

e-mail: iwona_czerska@hotmail.com