Międzynarodowy program Enactus na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu!

Rozpoczynamy rekrutację do zespołu Enactus Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Enactus to międzynarodowy program łączący studentów, wykładowców i liderów biznesu - menedżerów oraz ich firmy. Enactus zrzesza ponad 66 500 studentów z 1600 uczelni na całym świecie. Zadaniem studentów działających w ramach programu jest zaplanowanie i realizacja biznesowych projektów w 3 obszarach: ekonomicznym, ekologicznym i społecznym. Projekty, poprzez tworzenie i zastosowanie odpowiednich modeli biznesowych, mają wspierać rozwój lokalnych społeczności.

W Polsce program Enactus jest obecnie prowadzony na 10 uczelniach wyższych, m.in. na Uniwersytecie Warszawskim, Politechnice Łódzkiej, Politechnice Poznańskiej i Uniwersytecie Gdańskim. Eco driving, lokalny klub piłkarski, nowe sposoby wykorzystania energii słonecznej, wspieranie lokalnych firm i przedsiębiorczości – to tylko niektóre z realizowanych projektów. W ramach programu doradcy biznesowi i akademiccy pomagają studentom w zarządzaniu projektami dzieląc się swoim doświadczeniem i wiedzą.

Sponsorami i partnerami programu w Polsce są również wrocławscy pracodawcy m.in. Cargill Polska oraz Credit Agricole Bank Polska.

Raz do roku studenci prezentują swoje projekty na ogólnokrajowym konkursie przed biznesowym jury złożonym z prezesów i członków zarządu największych korporacji.

Najlepszy zespół reprezentuje Polskę na Enactus World Cup. W ubiegłych latach finały światowe odbywały się w takich miejscach jak np. Meksyk, USA, Malezja. Poczuj klimat towarzyszący konkursowi Enactus w Polsce oglądając film z ostatniego konkursu : https://www.youtube.com/watch?v=AFNj7f_c0zU

Jeśli chcesz odkryć swój potencjał, rozwinąć wiedzę i zdobyć doświadczenie ten program jest dla Ciebie!

Enactus to również doskonała okazja do współpracy z takimi firmami jak PKO Bank Polski, PwC, Microsoft i innymi partnerami i sponsorami Enactusa w Polsce. Dla aktywnych zespołów realizowane są specjalne programy szkoleń, staży, praktyk oraz konkursy grantowe na realizację projektów.

Jeśli chcesz wykorzystać swoją szansę i tworzyć od początku zespół Enactus na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu to zapraszamy na spotkanie informacyjne: 15 października 2014, w godz. 13.45 - 15.15 do sali nr 104 w budynku E na I piętrze.

Jeśli nie możesz pojawić się na spotkaniu, a chcesz dowiedzieć się więcej o Enactus na swojej uczelni, napisz na: enactus@enactus.pl

Więcej informacji o programie i realizowanych w Polsce projektach możesz znaleźć na stronie internetowej: www.enactus.pl

Zapraszamy!

Partner Enactus w Polsce: BIGRAM