Rektor MESI prof. Natalia V. Tikhomirova z wizytą na UE

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu odwiedziła prof. Natalia V. Tikhomirova, dsc_53748_v2qrektor Moskiewskiego Państwowego Uniwersytetu Ekonomii, Statystyki i Informatyki (MESI). Celem wizyty było dopracowanie szczegółów współpracy w zakresie wymiany kadry naukowo-dydaktycznej. W spotkaniu z rektor MESI prof. Natalią V. Tikhomirovą i dr Iriną V. Smirnovą, naczelnik Wydziału projektów międzynarodowych MESI udział wzięli rektor prof. Andrzej Gospodarowicz i dr Joanna Koczar,pełnomocnik rektora ds. współpracy z MESI.
Po spotkaniu nasi moskiewscy goście zwiedzali Wrocław.

Moskiewski Państwowy Uniwersytet Ekonomii, Statystyki i Informatyki (MESI) założony w 1932 roku jest obecnie jednym z najlepszych uniwersytetów rosyjskich, w którym wieloletnie doświadczenie i silne tradycje naukowe łączą się z innowacyjnym procesem szkolenia specjalistów w dziedzinie ekonomii, zarządzania, statystyki, informatyki, prawa i nauk humanistycznych. W corocznych ocenach MESI jest tradycyjnie jedną z najlepszych placówek akademickich. W MESI posiadającej sieć ponad 30 oddziałów regionalnych, zlokalizowanych w różnych częściach Federacji Rosyjskiej i za granicą, studiuje blisko 100 tysięcy studentów, w tym obcokrajowcy z 52 krajów.
Jednym ze strategicznych celów MESI jest ciągły rozwój systemu zarządzania jakością. Uniwersytet MESI jest pierwszą rosyjską uczelnią, która otrzymała międzynarodowy certyfikat zgodności z normą ISO 9001:2000 oraz pomyślnie przeszła zewnętrzną ekspertyzę Europejskiego Stowarzyszenia na rzecz Zapewniania Jakości Kształcenia w Szkolnictwie Wyższym (ENQA).