Absolwent UE Jan Sadlak doktorem honoris causa

Z wielką przyjemnością informujemy, że dr Jan Sadlak – absolwent naszej uczelni (rocznik 1968), uhonorowany w 2012 r. Nagrodą Kryształowy Alumnus przyznawaną przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, otrzymał tytuł akademicki doktora honoris causa Uniwersytetu w Bukareszcie.

Informacja poniższa ze strony perspektywy.pl

Profesor Jan Sadlak jest absolwentem naszej Uczelni.
 prof_sadlak_5Stopień doktora uzyskał w Stanach Zjednoczonych na Uniwersytecie w Buffalo. Profesor jest uznanym autorytetem międzynarodowym w zakresie polityki naukowej i szkolnictwa wyższego, autorem wielu publikacji na ten temat. Jego zainteresowania badawcze i publikacje obejmują mi. in. takie zagadnienia, jak: procesy reform i transformacji w dziedzinie szkolnictwa wyższego i polityki naukowej, organizacja studiów doktoranckich, zapewnianie jakości kształcenia, metodologia rankingów wyższych uczelni oraz etycznych wymiarów rozwoju szkolnictwa wyższego. Prowadził także badania w obszarze stosunków międzynarodowych. Współpracował z wieloma ośrodkami naukowymi w Polsce, USA i Kanadzie. Profesor Jan Sadlak sprawował także funkcję dyrektora Europejskiego Centrum Szkolnictwa Wyższego UNESCO w Bukareszcie oraz funkcję przedstawiciela UNESCO w Rumunii.
                                                             Profesor Jan Sadlak podczas uroczystości wręczenia Nagrody Kryształowy Alumnus w 2012 r.

W 2009 roku został wybrany na prezesa IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence. Celem działania tej międzynarodowej organizacji jest spojrzenie w szerokim kontekście na “akademickie rankingi" i na to, co zawiera się w wyrażeniach “akademicka doskonałość" oraz działanie na rzecz tego, aby dawały one korzyści szkolnictwu wyższemu, instytucjom i osobom w nie zaangażowanym oraz całemu społeczeństwu.
Profesor Jan Sadlak został uhonorowany doktoratami honoris causa przez uniwersytety w Rumunii, Federacji Rosyjskiej i na Ukrainie, a także medalem: „Zasłużony dla Uniwersytetu Wrocławskiego”.
Profesor jest także członkiem rad redakcyjnych czasopism oraz aktywnie współpracuje z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP).