Zapraszamy na wystawę o euro

5 listopada 2014 r. w Bibliotece Głównej otwarto edukacyjną wystawę pt. Euro, waluta europejska. W uroczystości otwarcia wystawy uczestniczyli prof. Małgorzata Zaleska, członek zarządu NBP, Natalia Szczucka - dyrektor wrocławskiego Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, rektor prof. Andrzej Gospodarowicz  i i Jan Szuba – dyrektor Oddziału NBP Wrocław. To właśnie dzięki dobrej współpracy z wrocławskim Odziałem NBP wystawa zagościła po raz pierwszy na uczelni – w murach Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Wystawę Euro, waluta europejska przygotowała Komisja Europejska we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Ukazywała ona historię wspólnej waluty europejskiej oraz proces, który doprowadził do utworzenia Unii Gospodarczej i Walutowej (UGW). W atrakcyjny sposób przedstawiono również historię strefy euro, rolę euro w Unii Europejskiej i świecie, znaczenie europejskiej waluty dla obywateli. Wystawa zawierała także informacje na temat polityki gospodarczej UE, warunków uczestnictwa w strefie euro oraz perspektyw przyjęcia wspólnej waluty europejskiej przez Polskę.
Wystawa jest adresowana także do najmłodszych gości, dla zwiedzających przygotowano specjalne atrakcje.

Osoby zainteresowane tematyką euro w Polsce miały okazję wysłuchać opinii ekspertów podczas debaty pt. Euro w Polsce –  jak i kiedy. W dyskusji udział wzięli prof. Małgorzata Zaleska, prof. Andrzej Gospodarowicz, Bartosz Otachel – doradca ekonomiczny Komisji Europejskiej. Dyskusję moderował Krzysztof Janoś, dziennikarz serwisu Money.pl

Wystawa będzie dostępna na terenie Biblioteki do 5 grudnia 2014 roku. Organizatorzy zapraszają do jej odwiedzenia. Zachęcamy do zwiedzania ekspozycji zarówno osoby indywidualne, jak i grupy zorganizowane. W sprawach rezerwacji przewodnika dla grup prosimy o wcześniejszy kontakt: e-mail: wystawa.euro@ue.wroc.pl