Bezpłatny coaching dla studentów

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym coaching/doradztwie

Coaching przeznaczony jest dla studentów, absolwentów, pracowników naukowych oraz naukowo-dydaktycznych dolnośląskich uczelni wyższych.
Zakres doradztwa obejmuje:
Indywidualny coaching biznesowy w zakresie: zakładania i prowadzenia  działalności gospodarczej, planowania kariery zawodowej, motywowania do zmian, podejmowania nowych wyzwań, planowania długoterminowego, ciągłego poszukiwania szans rozwoju zawodowego itp. (8 godzin coachingu na osobę).
Przygotowanie indywidualnych ścieżek rozwoju biznesowego. Efektem prac Coacha oraz uczestnika projektu będzie opracowanie dla każdego uczestnika  coachingu indywidualnych ścieżek rozwoju biznesowego (Roadmap) składających się z tzw. kroków milowych –zasadniczych punktów zwrotnych kariery, które  należy osiągnąć, aby zrealizować cel postawiony przed uczestnikiem coachingu.

Indywidualne doradztwo ekonomiczno – finansowe w zakresie: tworzenia biznesplanu, zarządzania przedsiębiorstwem, pomocy publicznej, rachunkowość i finansów, systemu podatkowego, komercjalizacji (po 8 godzin doradztwa na osobę).
Indywidualne doradztwo prawne w zakresie: form działalności gospodarczej,  Kodeksu Spółek Handlowych, inwestycji kapitałowych, spółek handlowych  (tworzenie, łączenie, dzielenie, funkcjonowanie i likwidacja), kompetencji organów  spółek prawa handlowego,  finansowych prawnych aspektów obejmowania  udziałów, prawa własności intelektualnej(po 8 godzin doradztwa na osobę).

Przygotowanie dokumentów aplikacyjnych dla uczestników doradztwa: Uczestnicy projektu otrzymają doradztwo, którego efektem będzie przygotowanie ich do ubiegania się o finansowanie ze środków przeznaczonych na inicjowanie działalności innowacyjnej poprzez opracowanie pełnej dokumentacji przedsięwzięcia typu spin-off/out. Rodzaj i forma dokumentów uzależniona od źródła finansowania, o którą planuje aplikować uczestnik projektu. Rodzaj i forma dokumentów będzie każdorazowo uzgadniana z

Realizatorem projektu oraz z uczestnikiem projektu. Przykładowe dokumenty: wniosek o dotacje z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, wniosek aplikacyjny wraz z wstępnym biznesplanem umożliwiającym aplikowanie do udziału w projektach finansowanych z działania 3.1. POIG, wniosek aplikacyjny wraz z wstępnym biznesplanem umożliwiającym aplikowanie o kredyt bankowy lub pożyczkę realizowaną przez fundusz pożyczkowy).

*Udział w coachingu jest bezpłatny. Godziny i miejsca Coaching ustalane są w trybie indywidualnym. Uczestnictwo w Coaching zobowiązuje do udziału w szkoleniu z zakresu autoprezentacji

Informacji udziela:
Katarzyna Szymańska-Witek