Łączenie pasji z wiedzą, czyli Ekonomiczny Rally Team

Sami zbudowali symulator rajdów samochodowych i szykują auto do startów w wyścigach. Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu utworzyli team rajdowy, w którym uczą się nie tylko szybkiej jazdy. Jak można połączyć pasję ze studiami?

Szybkość, adrenalina, rywalizacja. Rajdy samochodowe to pasja Kamila, studenta Uniwersytetu Ekonomicznego. - W rajdach startuję od dwóch lat - mówi.

Teraz postanowił połączyć siły z kolegami z uczelni i stworzył rajdowy zespół Uniwersytetu Ekonomicznego. Studenci właśnie przygotowują auto do startów w wyścigach. - Jeździmy renault clio sport z silnikiem dwulitrowym. Jest to fajna baza - nie tylko do rajdów amatorskich, ale też licencjonowanych - twierdzi Kamil Winnicki.

Zespół tworzy 15 studentów. Od zera zbudowali symulator rajdowy. - Wszystko tak naprawdę odczuwamy jak w prawdziwym aucie. Czujemy drgania na kierownicy. Jeżeli jedziemy za szybko, automatycznie dzieje się to, co może nam się zdarzyć na prawdziwej drodze, czyli wypadamy z drogi albo mamy dachowanie - opowiada Monika Banasik.

Niedługo zaczną ćwiczyć z prawdziwym pilotem kierowcy rajdowego. - Wyłączamy dźwięk od pilota, który jest w platformie, uczymy osobę zapisu tej trasy i ta osoba, która siedzi obok, po prostu dyktuje trasę, którą w danym momencie jedzie kierowca. Siedząc na fotelu obok symulujemy realne warunki jazdy - dodaje Mateusz Kucharski.

Ekonomiczny Rally Team to nie tylko szybka jazda autem i ćwiczenia na symulatorze. - Chcemy łączyć naszą pasję, jaką jest sport motorowy, rajdy, z tą wiedzą teoretyczną. Chcemy uczyć się marketingu sportowego - tego, jak budować strategie marketingu sportowego - dodaje Winnicki.

W tym zakresie studentów wspiera uczelnia. - To są eksperci z zakresu marketingu i finansowania. Także oni tutaj sprawują pieczę nad tym, żeby kroki studentów w tym projekcie były jak najlepszej jakości - mówi Daria Kędzierska-Kośmider z Biura Promocji UE.

Swój pierwszy start studenci-rajdowcy zaplanowali już na przyszły tydzień, w Dolnośląskich Mistrzostwach Okręgu w Dzierżoniowie.*

Autor: Kamil Wójkowski

Źródło: http://wroclaw.tvp.pl/19157557/studencki-team-rajdowy-laczymy-pasje-z-wiedza

*Pierwszy start odbył się 8 marca 2015 r. W swoim debiucie zespół Ekonomiczny Rally Team zajął 5. miejsce na 14 zespołów w klasie IV oraz 17. miejsce na 46 zespołów w klasyfikacji generalnej.

10397109_932754143432058_3353000783655917318_o

Ekonomiczny Rally Team można wspierać na stronie internetowej zespołu oraz na oficjalnym Fanpage.