Współpraca w ramach konsorcjum technologicznego „Instytut Autostrada Technologii i Innowacji” (IATI)

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu od dnia 29 września 2014 r. należy do grona członków konsorcjum technologicznego pn. „Instytut Autostrada Technologii i Innowacji” (IATI), tj. forum integracji przedsiębiorców i uczelni, powołanego 15 lipca 2014 r. z inicjatywy Politechniki Wrocławskiej oraz Akademii Górniczo-Hutniczej.

Twórcy oraz partnerzy konsorcjum zachęcają do podjęcia współpracy przy tworzeniu i funkcjonowaniu na terenie całej Polski zróżnicowanych Centrów Kompetencji, których główną ideą funkcjonowania jest wspomaganie sukcesywnej i coraz skuteczniejszej konsolidacji środowiska naukowego i biznesu. Wyraża się to poprzez nadrzędne cele działania Centrów Kompetencji, a mianowicie opracowywanie konkretnych, innowacyjnych rozwiązań, a następnie typowanie podmiotów, gotowych podjąć się realizacji przedsięwzięć i projektów badawczych oraz aplikowania o środki na ich realizację, zarówno ze źródeł polskich, jak również zagranicznych.

Wykaz obecnych partnerów oraz lista tworzonych Centrów Kompetencji znajduje się na uruchomionej w ostatnim czasie stronie internetowej IATI dostępnej pod adresem: http://iati.pl/.

Osoby zainteresowane aktywną współpracą lub utworzeniem własnego Centrum Kompetencji proszone są o kontakt z prof. Jerzym Niemczykiem – Dyrektorem Biura Nauki i Współpracy z Gospodarką: jerzy.niemczyk@ue.wroc.pl   lub  (71) 36 80 651.