Odszedł dr Jerzy Sacala

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że 21 kwietnia w wieku 53 lat zmarł dr inż. Jerzy Sacała_resized_300x421_sacala

Jerzy Sacała był pracownikiem Katedry Matematyki i Cybernetyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu od 1 października 1985 roku. W czasie całego okresu zatrudnienia udowadniał, że praca zawodowa nie jest dla niego jedynie środkiem pozyskiwania dochodu lecz także swojego rodzaju pasją życiową. Oprócz wyników naukowych osiągał także duże sukcesy dydaktyczne wyrażające się bardzo wysokimi notami w ocenach studentów. Trzykrotnie został zwycięzcą ogólnouczelnianych plebiscytów na najlepszego wykładowcę Akademii Ekonomicznej. Dr inż. Jerzy Sacała potrafił w sposób przejrzysty i jasny wytłumaczyć trudne i skomplikowane zagadnienia z matematyki.
Jego kariera zawodowa została przerwana w grudniu 2007 roku. Wówczas wykryto u niego chorobę nowotworową. Nie przeszkadzało mu to jednak w wykonywaniu obowiązków pracowniczych. Z przerwami na leczenie i terapie pracował do momentu, gdy rozwój choroby spowodował utratę wzroku.

Zawsze zachowamy go w pamięci jako wspaniałego kolegę i przyjaciela służącego pomocą, na którego zawsze mogliśmy liczyć.