Konferencja o cyfryzacji edukacji

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy społeczność akademicką wszystkich uczelni wyższych na II Międzynarodową Konferencję: CYFRYZACJA EDUKACJI NA UCZELNIACH PRZYRODNICZYCH, która odbędzie się w dniach 26-28 maja 2015 r. na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.
W ramach spotkania odbędą się:  dnia 27 maja obrady konferencyjne i studencka sesja posterowa,  26 i 28 maja bezpłatne warsztaty.
W odpowiedzi na zaproszenie organizatorów, pracownicy Legalnej Kultury oraz Edukacja-Online.pl poprowadzą w dniu 28 maja 2015 r. na UPWr warsztaty dedykowane nauczycielom, doktorantom, osobom zawodowo związanym z dydaktyką i szkoleniami. Mec. Albert Stawiszyński i Izabela Foryś z LegalnaKultura.pl przybliżą zagadnienia dotyczące wykorzystania prawa autorskiego w dydaktyce. Przemysław Stencel, właściciel i szkoleniowiec Edukacja-Online.pl, lektor j. angielskiego omówi natomiast problemy i wyzwania, przed którymi stają wykładowcy akademiccy wykorzystujący platformę Moodle do wspierania procesu dydaktycznego.

W dniach 26 i 28 maja odbędą się bezpłatne warsztaty dla studentów:

- Jak stworzyć wirtualny model budynku?

- Microsoft Office Excel. Drugi krok

- Wykorzystanie oprogramowania CAD do modelowania i symulacji mechanizmów

- Wykorzystanie oprogramowania CAM do wspomagania wytwarzania

- Przygotowanie grafiki rastrowej do zastosowań internetowych

Udział w warsztatach jest bezpłatny, a ich uczestnicy otrzymują certyfikaty ich ukończenia.

Studentów zachęcamy także do udziału w sesji posterowej: „W jaki sposób nowe technologie i portale społecznościowe wspierają proces uczenia się języków obcych?” I, II i III miejsce to dodatkowe punkty do stypendium!

Szczegółowe informacje i rejestracja na: deeu.up.wroc.pl

Linki do wydarzeń na fb:

Informacje o warsztatach z Moodle’a i prawa autorskiego na stronie UPWr: