Nagrody Beta 2015

Dr Karolina Daszyńska-Żygadło, adiunkt w Instytucie Zarządzania Finansami, otrzymała nominację do nagrody Beta za książkę pt. Wycena przedsiębiorstwa. Podejście scenariuszowe, wydaną przez wydawnictwo PWN na początku 2015 roku.

Beta to honorowe wyróżnienie wybitnych osiągnięć w dziedzinie zarządzania finansami. 37-centymetrowa statuetka zaprojektowana i wykonana została w pracowni wybitnego rzeźbiarza Jakuba Lewińskiego. Jest to dynamiczna forma przestrzenna, w której zamknięte zostały przenikające się wzajemnie graficzny symbol drugiej litery greckiego alfabetu z artystycznym kształtem pięknej kobiecej sylwetki. Odlana w brązie, na podstawie z czarnego granitu symbolizuje jedne z najcenniejszych wartości cywilizacji: dynamizm, rozwój, ekspansję i piękno.

Do Nagrody Beta 2015 zostali nominowani:

1. dr Karolina Daszyńska-Żygadło, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu za książkę Wycena przedsiębiorstwa. Podejście scenariuszowe, wyd. PWN, 268 s.

2. Grzegorz Kasdepke i Ryszard Petru, zilustrował Daniel de Latour za książkę Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela 50 opowiastek z ekonomią w tle (plus jedna), wyd. Narodowe Centrum Kultury, 228 s.

3. dr Jakub Marszałek, Uniwersytet Łódzki za książkę Hybrydowe instrumenty dłużne w finansowaniu przedsiębiorstwa, wyd. Uniwersytetu Łódzkiego, 241 s.

4. dr Jolanta Wartini-Twardowska, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach za książkę Konsolidacja w grupach kapitałowych z perspektywy modelu biznesu na przykładzie sektora producentów systemów informatycznych zarządzania, wyd. wyd. C H Beck, 390 s.

Nagrodę Beta 2015 otrzymali: Grzegorz Kasdepke i Ryszard Petru, zilustrował Daniel de Latour za książkę Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela 50 opowiastek z ekonomią w tle (plus jedna), wyd. Narodowe Centrum Kultury.

Wręczenie nominacji oraz nagrody nastąpiło w trakcie XVI Międzynarodowej Naukowej Konferencji „Zarządzanie Finansami”, organizowanej przez Uniwersytet Szczeciński w Kołobrzegu w dniach 22-24 kwietnia 2015 roku.

Szczegóły: http://fmc.home.pl/index.html