Dla studenta - nowe projekty Sejmu RP

UMIĘDZYNARODOWIENIE. Program Studia dla wybitnych uchwalony przez Sejm

Sejm uchwalił ustawę, która ma umożliwić realizację programu „Studia dla wybitnych”.
Program ma ruszyć w 2016 roku, tak by umożliwić pokrycie kosztów studentom rozpoczynającym naukę w roku akademickim 2016/2017. Z programu będą mogli skorzystać wybitni studenci, którzy ukończyli III rok jednolitych studiów magisterskich oraz absolwenci studiów licencjackich. Finansowanie ma dotyczyć studiów na najlepszych uniwersytetach zagranicznych. Na liście ma znaleźć się pierwszych 15 uniwersytetów z ogólnego rankingu szanghajskiego, a także uczelnie z rankingów dziedzinowych.
Aby nie zwracać udzielonego wsparcia na studia, absolwent w ciągu 10 lat od ukończenia studiów musi odprowadzać w Polsce składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne przez 5 lat, albo skończyć potem studia doktoranckie w Polsce.

STUDENCI. JestemYgrekiem. Nie jestem leniem: trwa kampania świadomościowa w ramach Programu Polskich Ram Jakości Staży i Praktyk

Celem kampanii jest zachęcenie młodych ludzi do pokazania się swoim obecnym i przyszłym pracodawcom z jak najlepszej strony już na etapie studiów; podczas staży i praktyk. Inicjatywa ma też na celu zachęcenie pracodawców do otwartej postawy wobec Ygreków i budowania relacji z młodymi ludźmi. Kampanię prowadzi Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami, z którym MNiSW współpracuje w ramach akcji „Studiujesz?Praktykuj!”